.

SODAS 2123 ir kultūros erdvė Entity pristato jaunosios kartos menininkų parodą apie instinktą kurti

Balandžio 9 d., antradienį, 19 val. kultūros komplekse SODAS 2123 įsikūrusioje erdvėje „Entity“ (Vitebsko g. 21, Vilnius) bus atidaryta jaunosios kartos šiuolaikinio meno kūrėjų Ainės Petkūnaitės, Augustyno Sinkevič ir Violetos Tvorogal paroda „i’m not sure of myself but i will dance anyways or maybe it’s better to hide in a dungeon“ („nepasitikiu savimi, bet vis tiek šoksiu, o gal verčiau pasislėpsiu požemyje“).

Tai – jaunosios kartos menininkų trio paroda, kurioje jie susiburia ir kaip menininkai, ir kaip kuratoriai. Tokiu būdu paroda tampa gyvu kintančiu organizmu, kurio pavidalas ir sudedamosios dalys tiesiogiai priklauso nuo kūrinių formos bei kūrėjo užgaidų ar abejonių. Veikdami lyg ne savo valia, lyg pastūmėti aukštesnių galių, menininkai bando išsilaisvinti iš smaugiančio poreikio kurti, juo pasinaudodami arba jį atmesdami. Visa tai apsvarstoma sugretinant vaizduotės labirintus su požemiu, ir į parodą siūloma pasinerti kaip į erdvę, „palankią dviprasmiam egzistavimui tarp realybės ir nerealybės“. Iliuzijos, vaidenimasis, netikėtumai, sutrikimas, instinktas, intuicija…

Ainė Petkūnaitė (人魚) – vaizdo, garso bei judesio menininkė, kurianti Vilniuje, Lietuvoje. Menininkę domina subjekto ir jo aplinkos santykis, tarpkūniškumas, neapibrėžtos plastiškos struktūros, atmintis ir materijos nematerialumas. Pasitelkdama archeologinę strategiją, menininkė renka (ne)apibrėžtas medžiagas bei kuria įvairias spekuliatyvias ir erotines istorijas apie jas.

Augustynas Sinkevič – jaunosios kartos vizualaus meno kūrėjas, šiuo metu studijuojantis fotografijos ir medijų meno bakalaurą Vilniaus dailės akademijoje. Stebėdamas jį supančią aplinką, kasdienybę, kūrėjas fotografuoja, filmuoja, rašo ir piešia, visa tai kaupia. Menininką kūryboje domina sunkiai ar visiškai neįvardijami dalykai – nuojauta, vaizduotė, alternatyvios tikrovės, atsitiktinumai, kūrybos suteikta kitokios egzistencinės patirties galimybė.

Violeta Tvorogal – animatorė, tarpdisciplininio meno kūrėja. Šiuo metu reziduoja Vilniuje, studijuoja Vilniaus dailės akademijoje. Kuria 2D ir 3D animaciją, taip pat – skulptūras bei objektus.

Parodos atidarymas – 2024 m. balandžio 9 d. 19 val., atidarymo metu vyks Ainės Petkūnaitės (人魚) performansas „Išsimaudyti kartu“.

Paroda veiks 2024 m. balandžio 10 – 18 d., trečiadieniais – penktadieniais 16.00–19.00 val., šeštadieniais, sekmadieniais 13.00–18.00 val.

Adresas – kultūros erdvė „Entity“, Vitebsko g. 21, Vilnius (kultūros kompleksas SODAS 2123).

Įėjimas į visus renginius ir parodą nemokamas, be registracijos.

Iliustracijų autorė Liepa Grušnytė.

Organizatoriai – kultūros erdvė Entity ir kultūros kompleksas SODAS 2123. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.