VDA tekstilės galerija „Artifex“, Gaono g. 1, Vilnius
Rytojaus KOSMO industrijos paroda „Paukščių pienas“ VDA galerijoje „Artifex“
Gruodžio 3 d., antradienį, 18 val. VDA galerijoje „Artifex“ (Gaono g.1 , Vilnius) įvyks Rytojaus KOSMO industrijos parodos „Paukščių pienas“ atidarymas.
Rytojaus KOSMO Industrijos atveria savo bendrijos duris publikai parodos forma „Artifex“ galerijoje. Ši lygiavinė bendrovė buvo įsteigta 2023 metais, su tikslu išlaikyti Lietuvos Respublikos kaip kosminės valstybės statusą.
Bendrijos įkūrėjai ‒ trys jaunosios kartos menininkai, bendraminčiai, jaučiantys nostalgišką susižavėjimą bekraštėmis kosmoso platybėmis. Pagrindinė parodos tematika tai Lietuvos ir kosmoso pop-kultūros sintezė, kuri transformuojasi į objektus ir erdvines instaliacijas.
Nostalgija ir lengva ironija kaip katalizatorius stumia menininkų komandą į priekį svajoti ir kurti apie sapnišką Nepriklausomos Lietuvos respublikos kelionę po visatą.
Dėmesio centre bendrovės ambiciškiausias projektas satelitas „Paukščių Pienas 321“, kuris kitiems satelitams ir Žemei siunčia signalą apie viltis ir svajones. Praeities ikonos kaip Juozo Mikėno „Pirmosios kregždės“ replika dar kartą subtiliai kinta, o Puntukas jau ryžtasi į savą kelionę. Parodą lydi čežantis popierėlis, jau ilgai užsilikęs kišenėj, tai žvilganti „kregždutė“, kuri savo sparnus skleidžia per visas parodos erdves.
Rytojaus KOSMO Industrijų ateitis tai vienareikšmiškas ketinimas tęsti veiklą laike ir erdvėje.
Erikas Siliuk (1996) – tarpdisciplininis meno kūrėjas nagrinėjantis ideologinius naratyvus, jų konstruktus ir artefaktus. Menininką domina istorinės atminties diskursai, istorijos ir atminties ideologizavimas. Savo meninėje praktikoje daugiausia dirba su analogine ir skaitmenine fotografija, archyvine medžiaga bei istoriniais dokumentais.
Algis Sprindžiūnas (1997) – menininkas kūrybinėje praktikoje nagrinėjantis virtualaus ir juslinio pasaulio santykį, tikrumo paieškas šiuolaikiniame būvyje. Menininką domina filosofiniai klausimai, kylantys ribinėse situacijose, tarp fizinio ir skaitmeninio pasaulio, tarp nusistovėjusių tiesų ir nepastebimų alternatyvų.
Austėja Azguridytė (1998) – tarpdisciplininio meno kūrėja, savo kūryboje naudojanti tapybos ir fotografijos elementus. Daug metų dirba grafinio dizaino srityje, iliustruoja knygas ir albumų viršelius. Meniniuose tyrimuose nagrinėja kūniškimo, taktilikos ir subjektyvios žmogiškosios patirties temas.