Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

„Rupert“ Alternatyvios edukacijos programos pabaiga buvusioje siuvykloje „Lelija“

lapkričio 24 - lapkričio 25

Lapkričio 24–25 dienomis, siuvykloje „Lelija“ / „Tech Zity Lilium“ (Panerių g. 43, Vilnius) vyks vienas iš „Rupert“ baigiamųjų Alternatyvios edukacijos programos renginių – Alternatyvios edukacijos sambūris. Šio renginio tikslas – sudaryti sąlygas dalintis žiniomis, patirtimi ir įžvalgomis apie dabartinę meninio ugdymo būklę bei galimą ateitį. Dviejų dienų renginio metu bus analizuojamos visos trys sąvokos – alternatyva, menas ir edukacija. „Rupert“ kviestiniai lektoriai kels klausimus ir dalinsis savo patirtimi, kaip meno lauke ir už jo ribų dalijamasi vienoje disciplinoje neišsitenkančiomis žiniomis, kvies nepasiduoti apibrėžtos taksonomijos traukai, peržengti esamus rėmus bei teikti pasiūlymus geresnei meno edukacijos ateičiai.

Sambūris (angl. gathering) – iš filosofo Bruno Latour pasiskolintas terminas, skirtas apmąstyti nuolat kintantį pasaulį ir mus įprasminančius tarpusavio ryšius. Šis terminas nesiekia žinių hierarchija grįsto objektyvumo iliuzijos, vietoje jos siūlo rūpesčiu besiremiančią, dažnai laikiną bendrystę. Pripažindamas žinių ir jų mainų socio-politinį, istorinį ir kultūrinį krūvį (angl. entanglement), jis atveria galimybes mąstyti apie naujas edukacijos ir buvimo kartu formas.

Šis sambūris, pirmasis iš eilės planuojamų renginių skirtų tyrinėti meno edukaciją per teorinę, praktinę ir spekuliatyvią prizmę. Jame Rupert kviečia dalyvauti teoretikus, tyrėjus ir praktikus, atstovaujančius skirtingiems meno edukacijos požiūriams ir metodologijoms, taip pat ieškančius alternatyvų vyraujančioms švietimo struktūroms. Viliamės, kad šis ir tolesni renginiai paskatins tyrinėti alternatyvius žinių dalijimosi būdus nepriklausomai nuo amžiaus, kilmės ar dabartinės profesijos.

Laikas: lapkričio 24 d. 17.00–19.45 val., lapkričio 25 d. 16.00–19.30 val.

Sambūrio dalyviai:

Olga Schubert ir Elisabeth Krämer „The  New Alphabet School“ programa „HKW“  (Berlynas, Vokietija);
Maarin Ekterman „Prologues School“ (Talinas, Estija),
Asbjørn Blokkum Flø „Notam“  (Oslas, Noregija),
Hugo Hopping „The Curatorial Thing“ programa „SixtyEight Art Institute“ (Kopenhaga, Danija),
Tautvydas Urbelis „Alternatyvios edukacijos programa“ „Rupert“ (Vilnius, Lietuva)

Programa:

1 DIENA

ketvirtadienis (lapkričio 24 d.)

17:00Sveikinimas ir įžanginis žodis.

17:15 – Tautvydas Urbelis „Nuo degančios aistros iki lanksčių modelių – Rupert alternatyvios edukacijos programos raida“. Rupert (Vilnius, Lietuva)

18:00 – Maarin Ektermann „Užpildai, priedai, parazitai, svečiai“. Prologues School (Talinas, Estija)

18:45 – Olga Schubert ir Elisabeth Krämer „Naujoji abėcėlės mokykla ir alternatyvios meno edukacijos klausimas“. HKW (Berlynas, Vokietija)

19:30 – Klausimai ir atsakymai. Moderuoja Tautvydas Urbelis

2 DIENA

penktadienis (lapkričio 25 d.)

16:00 – Sveikinimas ir įžanginis žodis

16:15 – Asbjørn Blokkum Flø „Nuolatiniai pokyčiai – „Notam“ edukacinės programos judėjimas į priekį“. Notam (Oslas, Norvegija)

17:00 – Hugo Hopping „Estetinės nuošalės kaip alternatyvos“. Menininkas, rašytojas ir kuratorius (JAV / Meksika / Danija)

18:45 – Panelinė diskusija „Žvilgsnis į meninio ugdymo ateitį“. Dalyviai: Maarin Ektermann, Olga Schubert ir Elisabeth Krämer, Hugo Hopping, Asbjørn Blokkum Flø. Moderuoja Tautvydas Urbelis

20:00 – Rupert alternatyvios edukacijos programos baigiamosios parodos „Adero“ atidarymas

22:00 – Uždarymo vakarėlis DSL erdvėje (DSL yra laikina tyrinėjimų ir bendradarbiavimo projektų erdvė siuvykloje „Lelija“ įkurta Rupert Alternatyvios edukacijos programos dalyvių )

Kuratorius: Tautvydas Urbelis
Koordinatorė: Rugilė Miliukaitė
Komunikacija: Gabrielė Marija Vasiliauskaitė
DSL erdvės koordinatorė: Eglė Kliučinskaitė
Kuratoriaus asistentė: Brigit Arop
Dizaineriai: „Studio Misti“, Delphine Lejeune
Garso technikas: Antanas Dombrovskij
DSL erdvės vadybininkė: Isabel Kuh

Vertėjas: Paulius Balčytis

Kalbos redaktoriai: Dovydas Laurinaitis, Jurij Dobriakov, Kristina Pilitauskienė

Dėkojame: Julijai Reklaitei, Jonei Miškinytei, Monikai Lipšic, Viktorijai Šiaulytei, Linui Ramanauskui, Jurgitai Seriakovienei, Eglei Bazaraitei, Linai Koselevai, Dainai Eičaitei, Kai (Estija), Notam (Norvegija), Architektūros fondo Eksperimentų platformai

Informacija

Pradžia:
lapkričio 24
Pabaiga:
lapkričio 25
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
, , , , ,

Vieta

Buvusi siuvykla „Lelija”
Panerių g. 43
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis