Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Rimvydo Kepežinsko paroda „Logorėja“ galerijoje „Kairė-dešinė“

sausio 7 @ 18:00

Sausio 7 d., 18.00 val. VGMC (Latako g. 3) Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ atidaroma Rimvydo Kepežinsko kūrybos paroda „Logorėja“.

 Parodos autoriaus teigimu, logorėja – tai viduriavimas žodžiais. Parodos eksponatai – kaligrafija ir medžio raižiniai, kuriuos sieja žodžiai arba sakiniai. Anot menininko, dauguma atvejų tai yra jo paties ne visada rišlūs tekstai arba ištraukti iš konteksto sakiniai, išgirsti arba perskaityti bele kada, bele kur, atspindintys desperatišką pažiūrį į aplinką. Parodą skirdamas pirmos sodrios pensijos sutiktuvėms, jos atsiradimą autorius kildina iš ironijos ir cinizmo. „Bandau tapti pozityviu, gėrį nešančiu ir optimizmu trykštančiu piliečiu. Instrukcijų, ką reiktų pamatyti mano darbuose, nerasite. Tiesiog imkit mane ir skaitykit (Martyno Mažvydo knygelės pačios bylo lietuvininkump ir…)“ – sako menininkas.

Rimvydas Kepežinskas (1956) – grafikas, iliustruotojas, taikomosios grafikos meistras. 1974–1980 m. studijavo grafiką Dailės institute. Nuo 1993 Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius (2007). 2006 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Nuo 1978 m. pradėjo dalyvauti parodose, kūrė siurrealistiškas, misticizmo ir grotesko persmelktas figūrines kompozicijas. Daugeliui Kepežinsko kūryba atpažįstama iš jo sukurtų knygų iliustracijų, plakatų bei juose vaizduojamų šmaikščių ir spalvingų personažų, kuriems neabejingais tampa visų amžiaus grupių skaitytojai.

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Paroda veiks iki 2020 m. sausio 7 – vasario 1 dienomis.

Informacija

Data:
sausio 7
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Vilniaus grafikos meno centras
Latako g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis