.

Remigijaus Praspaliausko vieno kūrinio paroda ,,Gimme, gimme, gimme just a little smile" galerijoje „apiece“

Spalio 20 d. vieno kūrinio galerijoje „apiece” pristatoma Remigijaus Praspaliausko paroda „Gimme, gimme, gimme just a little smile”.

Pirmojo emoji autorius – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis?

Simboliška, kad simbolizmo atstovu laikomo M. K. Čiurlionio pirmoji tapybos darbų retrospektyvinė paroda 2022 m. rugsėjo 22 d. atidaryta Londone (Dulwich Picture Gallery), praėjus daugiau nei šimtmečiui (!) po dailininko mirties… Akivaizdu, kad lietuvių kompozitoriaus ir dailininko, kuris laikomas nacionaliniu pasididžiavimu ir žymiausiu lietuvių kūrėju, tarptautinis žinomumas yra nepakankamas. Gal tai, kad Čiurlionis galimai yra pirmojo ir populiariausio emoji autorius, dar labiau pasitarnautų jo kūrybos populiarinimui?

Besišypsančio veidelio emoji teoriją bandoma pagrįsti vienu Čiurlionio eskizų albume aptiktu piešinio fragmentu. Fragmentas, įgyvendintas šiuolaikinėmis priemonėmis kaip sieninis kilimas, nuo š. m. spalio 20 d. pristatomas vieno kūrinio galerijoje apiece rengiamoje Remigijaus Praspaliausko (Homage to Čiurlionis) parodoje „Gimme, gimme, gimme just a little smile”.

Čiurlionio eskizų albumų, saugomų Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, yra ne vienas. Paveikslo pagal turimą omenyje piešinį dailininkas nesukūrė, tačiau panašių piešinių, sukurtų 1907–1908 metais, su banguojančiomis linijomis, dažnai sudarančiomis ornamentą, yra ir daugiau. Galimai minėto pobūdžio piešiniai yra teosofinių minčių fiksavimai.

R.Praspaliausko kūrinyje, kuriame šiuolaikinėmis priemonėmis rekonstruojamas Čiurlionio eskizinio piešinio fragmentas, klausiama, ar tai dailininko palikta „žinutė“ mūsų, kaip soc. tinklų vartotojų, kartai, o gal taip dailininkas nuspėjo ateitį, numatydamas, kad bendrausime ne žodžiais, o emociniais jaustukais. Kartu tai darbas, padiktuotas galerijos lokacijos – M. K. Čiurlionio gatvės. Tad kūriniu siekiama įprasminti Čiurlionio kūrybos palikimą ir šiuolaikinėmis priemonėmis įveiklinti vienos gražiausių Vilniaus gatvių pavadinimą.

Remigijus Praspaliauskas – iš Žemaitijos kilęs lyrinis gangsteris – tekstų, objektų, gaminių autorius. Kūrybinėje veikloje jis ieško siurrealizmo šaknų lietuvių kalbos žodžiuose ir nelogiškuose junginiuose, o taip pat – prigimtinių vaizdinių šaknų. Kartu su broliu dvyniu Egidijumi gerai žinomi kaip mados prekės ženklo Egyboy (į)kūrėjai, siekiantys „sudrumsti pilką realybę“.

Parodos kuratorės – Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė.

Komunikacija – Menų komunikacija.

Parodą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Paroda veiks 2022 10 20 – 2022 11 22

Parodą galima apžiūrėti 24/7.