Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

„Radio Vilnius” įkūrėjai skelbia net dvi naujienas: unikali radijo lokacija ir miesto muzikos festivalis

2022-08-05, Penktadienis

Rugpjūčio 5 d., penktadienį, keliose skirtingose sostinės lokacijose vyks Vilniaus miestui dedikuotas festivalis „Laikas eina per miestą”.

Bendruomenės radijas „Radio Vilnius” jau daugiau nei metus veikia kaip virtualus bei fizinis susitikimo taškas miesto gyventojams, jauniems muzikantams ir jau patyrusiems prodiuseriams, kultūrinių renginių kuratoriams bei Vilniaus miesto svečiams. Prieš kelias savaites iš Ševčenkos Loftų kvartalo Vilniuje „Radio Vilnius” būstinė vasarai persikėlė į Vilniaus senamiestį — Šiuolaikinio meno centro skulptūrų kiemą (Vokiečių g. 2).

„Radio Vilnius” įkūrėjai — vienas garsiausių Lietuvos didžėjų Manfredas Bajelis ir garso menininkė Kotryna Briedytė šią naują radijo pradžią įprasmina dar viena šviežiai užgimusia iniciatyva – muzikos ateičiai ir praeičiai dedikuotu muzikos festivaliu „Laikas eina per miestą”, kuriame nagrinėjamos garsinės sąsajos tarp laiko rėžių, miesto infrastruktūrų ir garso bangų. Rugpjūčio 5 dieną, penktadienį, bendradarbiaujant su atvira kultūrine laboratorija „gallery 1986”, Vilniaus miestui dedikuotas festivalis „Laikas eina per miestą” truks visą dieną ir savo muzikinę programą pristatys keliose skirtingose lokacijose.

Nemokama festivalio „Laikas eina per miestą” dalis vyks Šiuolaikinio meno centro skulptūrų kieme — čia nuo 17 val. vyks pokalbiai, savo muzikinėmis selekcijomis dalinsis „Radio Vilnius” rezidentai Gris Futuro ir Visvaldas Morkevičius, o vakarą vainikuos gyvas muzikinės grupės Merope pasirodymas. Pastarosios performansuose skamba unikaliai aranžuotos lietuvių liaudies melodijos, taip pat elektroninės, ambientinės, improvizacinės muzikos elementai.

Naktinė festivalio dalis kelsis į Vilniaus Naujamiesčio rajoną, kur drauge su buvusioje radijo gamykloje įsikūrusia iniciatyva „gallery 1986” (Kauno g. 32), bus pristatyti net trys gyvi pasirodymai — Valentina Magaletti, Nik Colk Void ir Gediminas Žygus, o jiems akomponuos didžėjai „Radio Vilnius” rezidentai — Isla to Isla ir Manfredas.

Gyvus festivalio pasirodymus naktinėje programoje pradės pirmą kartą Lietuvoje pasirodysianti viena įdomiausių šiuolaikinių kompozitorių — iš Italijos kilusi būgnininkė, perkusininkė Valentina Magaletti. Ši atlikėja pasirodė ir kūrė kartu su žymiais muzikantais, įskaitant Nicolas Jaar, Jandek, Helm, Raime, Moin, Holy Tongue ir daugeliu kitų. Dabartiniame savo kūrybos etape ji supina konvencionalaus džiazo skambesius, aplinkos įrašus bei perkusinius naratyvus eksperimentiniuose ir avangardiniuose kūriniuose.

Antrasis gyvas nakties išstojimas — vietos menininko Gedimino Žygaus, kuris savo kūrybą pristato tarptautiniu mastu tiek šiuolaikinio meno mekose — kaip Venecijos meno bienalė bei Pompidou meno centras Paryžiuje, bei elektroninės muzikos šventovėse — žymiausiame Berlyno klube „Berghain” ir melomanų pripažintame „Unsound” festivalyje, o kūrybines kolaboracijas įgyvendino su tokiais atlikėjais kaip DeForrest Jr. Brown, Holly Childs, Mariechen Danz, Marija Bozinovska Jones ir daugeliu kitų.

Šventinius festivalio „Laikas Eina Per Miestą” pasirodymus finalizuos elektroninės muzikos kūrėjos ir atlikėjos Nik Colk Void unikalus analoginius ir skaitmeninius garsus miksuojantis pasirodymas. Jos performansuose pagrindiniai instrumentai yra balsas, gitara ir modulinės garso sistemos, unikaliu modifikavimo būdu susijungiančios į eksperimentinę techno ir noise muzikos sintezę. Nik Colk Void taip pat grojo tokiuose projektuose kaip Factory Floor, NPVR ir kartu su Throbbing Gristle nariais Chris Carter bei Cosey Fanni Tutti įkurtoje grupėje Carter Tutti Void.

Daugiau informacijos apie festivalį „Laikas eina per miestą” — „Radio Vilnius” facebooko paskyroje.

Informacija

Data:
2022-08-05, Penktadienis
Renginys Categories:
,

Vieta

Vieta be pavadinimo
Vilnius, Lietuva + Google žemėlapis