• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.

„Radio Vilnius” - DJ Manfredo ir menininkės Kotrynos Briedytės įkurtas bendruomenės radijas

Praėjusį dešimtmetį pasaulio didmiesčiuose išpopuliarėjo bendruomenės radijo stotys. Neatsiliko ir Vilnius — prieš metus suskambo, šviežių laidų, garsų ir vedėjų prisotintas nekomercinis internetinis bendruomenės radijas „Radio Vilnius”. Gegužės 7 d., šeštadienį, jau metus veikiantis radijas „Radio Vilnius”, pirmąjį gimtadienį švęs erdvėje „gallery 1986” (Kauno g. 32, Vilnius).

„Radio Vilnius” iniciatoriai — vienas garsiausių Lietuvos didžėjų Manfredas Bajelis ir menininkė Kotryna Briedytė tikina, kad radijas interneto dėka šiuo metu patiria renesansą: „Pastaruoju dešimečiu susidomėjimas internetiniu radiju labai išaugo ir performavo žmonių klausymosi įpročius. Pasaulio sostinės ir jų bendruomenės ėmė puoselėti po vieną, kartais net po kelis šias laisvesnio — atviras turinio įvairovei, eksperimentams garsams, kurie kartais lieka dėmesio ekonomikos užnugaryje, „pasidaryk pats” dvasiai — formato stotis, o pandemija eskalavo jų veiklą ir radimąsi.”

Kūrybingų žmonių mėgstamame Ševčenkos Loftų kvartale, Vilniuje įsikūręs, visiems atviras „Radio Vilnius” jau metus kviečia tapti fiziniu ir virtualiu susitikimo tašku miesto gyventojams, jauniems muzikantams ir jau patyrusiems prodiuseriams, kultūrinių renginių kuratoriams bei Vilniaus miesto svečiams. „Džiaugiamės, kad internetinis radijas — tai medija, kurioje gali reikštis ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai bei entuziastai, joje auga kylantys atlikėjai. Tai — miesto muzikinės ir kultūrinės bendruomenės veidrodis. ”, — komentuoja įkūrėjai.

Nekomercinė radijo stotis į eterį neįsileidžia reklamos ir išgyvena tik ją kuriamos bendruomenės dėka, kuri ir yra „Radio Vilnius” centrinė ašis. Stotis jau subūrė virš šimto įvairių sričių muzikos bei meno veikėjų, kūrėjų ir tyrėjų. Per metus radijo archyve nugulė jau beveik 900 laidų. Nors čia dažniau skamba elektroninė muzika, bet radijo muzikinis diapazonas yra itin platus — nuo kas rytą skambančio džiazo iki muzikai be ritmo skirtų laidų ar net muzikinių „stand up’ų”. „Būtent nišinės laidos parodo tikrąjį Vilniaus muzikinės ir kultūrinės bendruomenės veidą ir suteikia balsą miesto subkultūroms, kurios dažnai lieka už komercinių radijo stočių ribų, tačiau miesto psichogeografijoje jos — svarbios ir įsišaknyjusios”, – pasakoja stotes pradininkai.

Eteryje gausu ir pokalbių laidų. Čia nuolatines laidas turi eteryje su Lietuvos populiariosios muzikos raidą tyrinėjantis Vaiper Vitalijus, aktorius Marius Čižauskas, laidos „Suokalbis” metu kalbinantis tokius grandus kaip Oskaras Koršunovas, Marius Ivaškevičius ar Olegas Šurajevas, tekstų autorius ir komikas Domas Raibys, šiuolaikinę madą ir meną nagrinėjantys „Spintos guru” įkūrėja Deimantė Bulbenkaitė ir kuratorius Audrius Pocius, pseudonimu Direktorius žinomas tinklalapio „ore.lt” metrašininkas Domininkas Kunčinas, per laidas interviu imantis iš įvairių alternatyvių grupių, Eglė Šlipaitytė, kuruojanti pokalbius apie mirtį, Emanuelis Ryklys kalbantis ne tik apie kavą ir kiti. Taip pat, prieš kultūrinius renginius — parodas, premjeras, koncertus bei spektaklius pristatyti jų čia užsuka kūrėjai.

Ypatingas dėmesys „Radio Vilnius” yra skiriamas lietuviškai muzikai — tiek šiuolaikiniams jos kūrėjams, tiek jos istorijai. „Radio Vilnius” kiekvieną rytą, 11 val. skamba lietuviškos muzikos laida „Sukasi planetos”, kurios metu yra pristatomi tiek nauji, tiek legendiniai, dažnai alternatyvūs ir išieškoti šalies kūriniai, o įkūrėjai neslepia — Lietuvos muzikos istorija seniai yra įdomi ir užsienio klausytojams: „Internetinių radijo stočių neriboja FM dažnis bei geografinė lokacija, tad jos yra girdimos tolesniuose pasaulio kampuose bei gali pristatyti miestų bendruomenes už miesto ir šalies ribų. Miestas yra užauginęs daugybę pasauliui įdomių personažų, o „Radio Vilnius“ vedėjai gali rinktis, kokia kalba jie nori kalbėti ir būti išgirsti.”. „Radio Vilnius” bendruomenę išgirsti 24 valandas per dieną, 7 dienas per savaitę galima internete – adresu radiovilnius.live

„Radio Vilnius” pirmojo gimtadienio, vyksiančio erdvėje „gallery 1986” ( Kauno g. 32, Vilnius), programoje – pirmą kartą Lietuvoje pasirodysiančių britų elektroninės muzikos legendos James Holden ir ko gero garsiausio Lenkijos klarnetininko Wacław Zimpel dueto bei ukrainiečio, „Shukai” leidybinės kompanijos vadovo Nikolaenko koncertai, radijo įkūrėjų Manfredo bei Kotrynos Briedytės pasirodimai ir rezidentų – Isla to Isla, Circus Operandi, MIJU, Less Feeling bei Filippos Raskovic muzikinės programos.