.

Projektas „MIGLA, DULKĖS ir BANGOS“ LDS „Šiaulių dailininkų organizacijos“ erdvėje

Liepos 10 d., penktadienį, 17.30 val. LDS „Šiaulių dailininkų organizacijos“ meno projektų erdvėje (Aušros al. 41, Šiauliai) trys menininkai – Andrius Grigalaitis, Ričardas Norvila ir Tomas Andrijauskas pristatys projektą „MIGLA, DULKĖS ir BANGOS“.

Tai projektas kilęs iš ilgų pokalbių traukinių stotyse, slampinėjimo po pelkes, kapines ar senamiesčių kiemelius, žiūrėjimo į kavos tirščius puodelyje ar plaukiančius debesis – iš pažiūros beprasmius dalykus, tačiau leidžiančius suderinti vidinį imtuvą ir pagauti platesnio diapazono bangas…

Gebėjimas gaudyti tas pačias bangas – šio projekto atsiradimo raktas. Kūrėjai gyvenantys skirtingose erdvėse (Šiauliai, Vilnius, Maskva) nepaisant atstumo ir projekto ištęstumo laike, sugebėjo kalbėti apie sudėtingus, dažnai metafizinius dalykus, papildyti, palaikyti ir įkvėpti vienas kitą.

Bangų gaudymo rezultatas:

Andrius Grigalaitis – fotografijos iš ciklo „Migla. Kiti pasauliai“.
Šiame cikle autorius analizuoja kaip migla keičia kraštovaizdį, kuria naujus pasaulius, suteikia emocijas. Kūriniuose gilinamasi į tylą bei tuštumą.

Ričardas Norvila – garso meno kūrinys „Rūkas“.
Kai nematai, tada girdi. Yra problemų? Gerai, kad yra.

Tomas Andrijauskas – analoginių video kūrinių ciklas „Dulkės“.
Ant kino juostos kieme barstau chemikalus, savo svajonių soduose.

Liepos 10 d., penktadienį, 17.30 val. bangos iš kito dažnio LDS „Šiaulių dailininkų organizacijos“ projektų erdvėje (Aušros al. 41, Šiauliai).