.

Pradedančiųjų menininkų paroda „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“ LDS galerijoje

Spalio 28 d., 18 val. duris atveria pradedančiųjų menininkų kūrybą pristatanti paroda „JCDecaux premija 2022: Galimybių bangos“.

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka penkis projekto dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams parengti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką.

Šių metų „JCDecaux premija“ parodą pavadinimu „Galimybių bangos“ kuruoja Vytenis Burokas ir Milda Dainovskytė, o pristatoma ji LDS Vokiečių gatvės galerijos erdvėse, įsikūrusiose Šiuolaikinio meno centro pastate. Čia jau ne vieną dešimtmetį veikiančiame salone-galerijoje eksponuojami vizualaus ir taikomojo meno kūriniai. Kintančios paskirtys, rudimentais virtę įrankiai ir archajiškos praktikos atgimsta kaip save pačius bei aplinką narstantys kritiniai amatai.

Grubios ir glotnios tekstūros, atviri dialogai, raktų pakabukai, apdulkėję, briaunomis su lėkšte susijungiantys vamzdžiai, trupiniai smėlyje, stalo kampas: save keičiančios prasmės ir paskirtys atgimsta naujais siluetais – trapiais bei pulsuojančiais. Menininkai skirtingomis išraiškos priemonėmis permąsto virsmo, atgimimo ir tęstinumo formas.

Kuratoriai: Milda Dainovskytė ir Vytenis Burokas

Dalyvaujantys menininkai: Morta Jonynaitė, Anton Karyuk (UKR), Rokas Janušonis, „allsofeatherlightseven“ (Gabija Pernavaitė ir Žygimantas Bėrontas), „Paveldo institutas“ (Lukas Mykolaitis, Severina Venckutė, Mikas Zabulionis, Julija Račiūnaitė ir Margarita Žigutytė)

Parodos architektūra: Vladas Suncovas
Grafikos dizainas: Vytautas Volbekas
Tekstų redakcija ir vertimas: Alexandra Bondarev
Organizatoriai: Šiuolaikinio meno centras, „JCDecaux“
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki 2022 m. lapkričio 26 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Ekspozicija veiks II–V 11–19 val., VI 11–16 val. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) galerijoje Vokiečių g. 2, Vilnius