.

Poezijos vakaras parodoje „Orų prognozės“ kultūros komplekso SODAS 2123 aktų salėje

Vasario 12 d., sekmadienį, 18.30 val. kultūros komplekso SODAS 2123 aktų salėje (Vitebsko g. 23, Vilnius) vyks meninio dueto „To try to attempt;.“ nesankcionuotai prastos –šūdinos– poezijos skaitymo vakaras. Jis pristatomas kaip šiuo metu galerijoje „Atletika“ veikiančios parodos „Orų prognozės“ dalis. Vakaro metu parodos menininkai dalinsis bei skatins visus atvykusius pasidalinti poetinėmis prognozėmis, kurios netelpa į logikos, sofistikuotumo ir gero skonio rėmus. Žiūrovai bus kviečiami atsiduoti pasaulio nelijiniškumui, alogiškumui ir post-supratingumui.

Norint pasidalinti poezija registruotis nereikia. Įėjimas nemokamas.

Apie parodą „Orų prognozės“

Nuo sausio 26 d. iki vasario 19 d. galerijoje „Atletika“ veikia grupinė jaunosios kartos menininkų paroda „Orų prognozės“. Šioje parodoje pristatomos aplinkos ir visuomenės refleksijos – analizuojama miestų kaita, nišinės bendruomenės ir jų bendravimo ypatumai, numanomi pasaulio pokyčiai ir kūrėjų lūkesčiai, virstantys mūsų mikro-klimato prognozėmis. Ar tai – tik vienadienės orų išdaigos, o gal – naujuoju standartu tapsiančios klimato anomalijos?

Menininkai: Greta Eimulytė, Ona Barbora Šlapšinskaitė, Denisas Kolomyckis, Liudvikas Kesminas, Barbora Matonytė, Erikas Siliuk, Algis Sprindžiūnas, Norbert Hinc.
Parodos architektas: Matas Šatūnas
Kuratorės: Indrė Urbelytė, Greta Eimulytė

Dizainas: Domantė Nalivaikaitė

Paroda veikia 2023/01/27 – 02/19

Trečiadieniais – penktadieniais 16:00-19:00, šeštadieniais 13:00-18:00, sekmadieniais 13:00-16:00.

Parodos ekskursijų programa: vasario mėnesio šeštadieniais (4, 11, 18 d.) nuo 16:00.

Galerija Atletika, Vitebsko g. 21, Vilnius

Organizatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pagrindinis informacinis partneris 15min

Apie autorius

Barbora Matonytė – jaunosios kartos menininkė, kurios kūrybinės veiklos laukas geriausiai apibūdinamas kaip įvairių skulptūrinių išraiškų išplėstiniame lauke, erdvėje ir potyriminėje plotmėje paieškos. Kūryba tarpdisciplininėje terpėje aiškiai išsiskiria dviem pagrindiniais laukais, t.y. vizualaus meno instaliacijų ir garso meno (ang. soundwork) diskursai bei jų jungimo galimybės.

Liudvikas Kesminas – šiuolaikinio meno atstovas, savo kūrybinėse praktikose dažnai renkasi erdvinės instaliacijos, įvietinto kūrinio ar skirtingų medijų sintezės metodiką. Kūriniuose persipina įvairios dėmenų sąveikos kaip žiūrovo ir meno kūrinio tarpusavio integralumas, daikto ir erdvės pernaudojimo galimybės, video žaidimų taisyklių pritaikymas gyvenime. Visa tai tampa autoriaus kūrybinėmis strategijomis vizualaus šiuolaikinio meno lauke.

Greta Eimulytė baigė bakalauro studijas Skulptūros katedroje, Vilniaus dailės akademijoje. Pastaruoju metu domisi architektūros bei kūno santykiu, su tuo susijusiais istoriniais, kultūriniais ir psichologiniais kontekstais. Jos praktikoje naudojamos medijos varijuoja nuo piešinio ir teksto iki objektų, video ir garsinių instaliacijų.

Kūrinius pristatė įvairiose Lietuvos ir užsienio galerijose – Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, Lothringer 13 Halle Miunchene, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.

Algis Sprindžiūnas – tapytojas, instaliacijų menininkas. Kūryboje nagrinėja virtualybės ir juslinio pasaulio santykį, tikrumo paieškas šiuolaikiniame būvyje. 2022 m. žiemą atidarė pirmąją personalinę parodą „Blue screen Be real“ galerijoje „Akademija“, darbus taip pat pristatė skaitmeninėje parodų erdvėje „IRGI galerija“.

Denisas Kolomyckis yra tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktorius, visuomenės veikėjas ir aktyvistas. Jo kūrybinės praktikos apima skirtingas meninės raiškos sritis – šokį, teatrą, performansą, instaliacijas ir skulptūrą. Savo darbuose autorius dažniausiai nagrinėja socialinio teisingumo, žmogaus tapatybės, jautrumo problematiką. Denisas savo darbus yra pristatęs įvairiose Lietuvos galerijose, Jungtinėse Amerikos Valstijose, daugelyje Europos valstybių. Šiuo metu studijuoja Skulptūros magistro programoje Vilniaus dailės akademijoje.

Norbert Hinc gyvena ir kuria Vilniuje. Šiuo metu domisi ateities monopolių vizija technologijų pasaulyje. Autorius sako, kad virtuali realybė ir jos plačios galimybės yra pagrindinė jo kūrybos erdvė, kurioje paleisdamas savo idėjas gyventi išpildo save.

Erikas Siliuk – Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas. Šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedros magistro programoje. Dirba su atminties-užmaršties temomis, tyrinėja XX a. probleminio paveldo permąstymo galimybes.

Ona Barbora Šlapšinskaitė – šiuolaikinio meno kūrėja. 2022 m. baigė skulptūros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jos kūrybos lauką apima paraštinių bendruomenių tyrimai, tapybos perėjimas į erdviškumą, kasdienių patirčių perteikimas meninėje raiškoje.

Matas Šatūnas – skulptorius ir instaliacijų kūrėjas. Savo praktika atliekantis šiuolaikinio meno lauke kaip menininkas ir parodų technikas.

Indrė Urbelytė – XX a. Lietuvos dailės istorijos tyrinėtoja ir parodų kuratorė. Šiuo metu dirba Lietuvos nacionalinio muziejaus Kazio Varnelio namų-muziejaus menotyrininke, kuruoja šiuolaikinio meno parodas, kitus kultūrinius projektus Kaune ir Vilniuje. Studijavo Vilniuje, Paryžiuje ir Briuselyje. 2022 m. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos įvertinta už geriausią humanitarinių mokslų srities magistro darbą.