.

Pirmoji meninio dueto Liudmila personalinė paroda „Karmagedon“ projektų erdvėje „Editorial“

Balandžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. projektų erdvėje „Editorial“ (Latako g. 3, Vilnius) atidaroma pirmoji meninio dueto Liudmila personalinė paroda „Karmagedon“. Parodoje Liudmila pristatys naują skulptūrinę instaliaciją, kuri, atliepdama „gesamtkunstwerk“ tradiciją apjungia architektūrinius sprendimus, tekstilinius, skulptūrinius ir garso objektus.

 Du šimtai arklių sumaišo plieną su krauju.

Šimtas akmenų sulauks kaltuko ir vardų,

Gaujos angelų suksis garaže ratu,

Kreidute ant sienos, dūmų kamuolių,

Upės mirguliuoja alyva, degutu.

Liudmila Vaišnoraitė, 2023

Liudmila yra dviejų(?) meninink(į)ų alter ego. Jų darbai aprėpia skirtingas medijas, nuo muzikos, video darbų iki skulptūrų ir pasirodymų. Dažnai asociatyvūs jų kūriniai atliepia platiems temiškai giminingiems reiškiniams, emocijų raiškai, kolektyvinei atminčiai. Parodoje „Karmagedon“ Liudmila nerimastingai žvelgia į troškimų santykį su realybe, vartotojiškumo ir masinės kultūros kerus ir apgaulingus pažadus. Tai – saldžiarūgštė paroda, kur distopiniai motyvai, saviabejonė ir nerimas persipina su eskapizmu ir vėjavaikiškumu.

Kolektyvinis tarpdisciplininio meno projektas Liudmila yra inicijuotas jaunosios kartos menininkų Mišos Skalskio ir Mildos Januševičiūtės. Savo kūryboje menininkai daug dėmesio skiria emocinės savijautos temai, intymumui, susvetimėjimui ir vienatvei. Duetas yra pristatęs kūrinius konkursinėje „JCDecaux premija: Ne dėl to, kad kas prašė“ parodoje Šiuolaikinio meno centre, pelnydami publikos simpatijų prizą, menininkų kūriniai rodyti WET kolektyvo skaitmeninėje platformoje (Olandija), 68’ Oberhauseno filmų festivalyje (Vokietija).  2021 metais Liudmila išleido audio kūrinių kompiliaciją „Liudmila“. Performatyvius pasirodymus menininkai pristatė Cell projektų erdvėje Londone (2023), Kiasma Šiuolaikinio meno muziejuje Helsinkyje (2022), 14-toje Baltijos Trienalėje Vilniuje (2021), meno ir edukacijos centre Rupert Vilniuje (2020). 2021 metais Liudmila sukūrė skulptūrinę video instaliaciją „fountain“, pristatytą Adomo Narkevičiaus kuruotoje parodoje „Tirštikliai“ ir skulptūrą „untitled“ rodytą grupinėje parodoje „Gulbės, torsai, hologramos“ „Editorial“ meno erdvėje.

Parodos atidarymas kartu su Pauliumi Janušoniu, Egle Trimailovaite.

Paroda veiks iki gegužės 13 dienos.
„Editorial“ atviras III-V 15-19 val. ir VI 12-16 val.

Liudmila dėkoja: Neringa Černiauskaitė, Monika Janulevičiūtė, Vitalija Jasaitė, Ona Juciūtė, Laura Kaminskaitė, Urtė Katiliūtė, Viktor Lacuk, Robertas Skalskis, Man Yau, Gazparas Zondovas.

Parodą remia Vilniaus miesto savivaldybė. Paroda yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis.