Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Pirmą kartą Lietuvoje elektroninės muzikos legendos James Holden ir klarnetininko Wacław Zimpel duetas

gegužės 7

Nekomercinė radijo stotis „Radio Vilnius”, įsikūrusi Ševčenkos loftų kvartale Vilniuje, jau metus savo klausytojus kasdien stebina plačiu muzikiniu diapazonu bei įvairiomis autorinėmis laidomis. Nuo radijo starto – archyve nugulė jau beveik 900 laidų, kurias pristatė bei sukūrė daugiau nei 100 muzikos ir kultūrinio lauko profesionalų bei mėgėjų. Nepriklausomos iniciatyvos „Radio Vilnius”, per metus subūrusios melomanų bendruomenę, gimtadienio dovana miestui – gegužės 7 d., šeštadienį, pirmą kartą Lietuvoje vyksiantis James Holden ir Waclaw Zimpel koncertas, įgyvendinamas drauge su radijo kaimynystėje įsikūrusia kultūros ir muzikos laboratorija „gallery 1986” (Kauno g. 32).

Gimtadienio programa susidės iš dviejų dalių – gyvų, klausymui skirtų pasirodymų didžiojoje salėje ir šokamų elektroninės muzikos etiudų „red room” pramintoje „gallery 1986” kamerinėje erdvėje. Vakaro vinis — hipnotizuojanti džiazo ir elektroninės muzikos kombinacija, kurią atliks du pirmą kartą Lietuvoje viešintys muzikantai — britų elektroninės muzikos legenda James Holden ir vienas garsiausių Lenkijos klarnetininkų Wacław Zimpel.

„Džiaugiamės savo gimtadienio proga galėdami miesto melomanams pristatyti James Holden – jokiuose įprastiniuose rėmuoste netelpantį legendinį britų elektroninės muzikos atlikėją, kurio kūrybinis kelias stebina ne vieną klausytoją. Pradėjęs kaip techno ir transo muzikos prodiuseris, jis kūrė remiksus tokiems vardams kaip Madonna, Depeche Mode, New Order ar Radiohead. Pasiekęs aukštumų šiame lauke, jis nesustojo – permąstė save kaip muzikantą, nesiliovė eksperimentuoti su skirtingomis kolaboracijomis bei technologijomis ir savo trečią albumą „The Animal Spirits” jis įrašė gyvai savo studijoje drauge su nedideliu orkestru, kurį sudarė būgnai, saksofonas, mediniai pučiamieji ir tradiciniai Šiaurės Afrikos instrumentai. Šio orkestro dėka, Holden’as paniro į kitą – spiritualistinio džiazo – muzikos naratyvą, kurio vingiuose  susipažino su antruoju Vilniuje pasirodysiančio dueto solistu — Wacław Zimpel.”, – pasakoja „Radio Vilnius” įkūrėjai Manfredas Bajelis ir Kotryna Briedytė.

Nors „Radio Vilnius” gimtadienyje pasirodysiančių atlikėjų, iš Lenkijos kilusio klarneto inovatoriaus Wacław Zimpel ir britų modulinių sintezatorių virtuozo James Holden, muzikiniai kontekstai iš pažiūros gali pasirodyti labai skirtingi — Holdenas išgarsėjo elektroninės muzikos lauke, tapo tarptautiniu mastu žinomas didžėjus ir prodiuseris, o taip pat, išbandė save kino  garso takelių kūrime – su šiuo amplua prisistatė žmogaus teises nagrinėjančiame filme „Kambodžos pavasaris”. Tuo tarpu Zimpelis įgijo formalų klasikinį išsilavinimą muzikos akademijose Lenkijoje bei Vokietijoje ir ten improvizuodamas mynė sau kelią į šiuolaikinį džiazo pasaulį, tačiau jų kolaboracija šiuos solistus suvienijo į visiškai unikalią garsinę patirtį. Pastaroji užgimė Holdeno įrašų studijoje, kur tarp kūrėjų radosi elektroakustinis dialogas, kurio rezultatas — Holdeno įrašų kompanijoje Border Community” išleistas užburiantis elektroniką ir džiazą jungiantis albumas „Long Weekend EP”.

Duetą apšildys Nikolaienko –  ukrainos garso menininkas, šiuo metu gyvenantis Taline, Estijoje. Atlikėjas nostalgiškus, istorija persismelkusius garsinius koliažus kuria su pasenusia muzikine įranga ir įspūdinga sukarpytų kasečių juostų kolekcija. O, taip pat, jis yra įkūręs dvi įrašų kompanijas – aktualius Ukrainos vardus pristatantį „Muscut” ir Rytų Europos šešiasdešimtųjų – devyniasdešimtųjų elektroakustinę sceną archyvuojantį „Shukai”. Gyviems pasirodymams  akomponuos  „Radio Vilnius” rezidentas Filippos Raskovic ir stoties įkūrėjai — Kotryna Briedytė ir Manfredas, kuris šiai nakčiai ruošia specialią erdvei pritaikytą programą.

Pasibaigus koncertams – nakties programą tęs radijo bendruomenės narių pasirodymai – kitapus pulto stos Isla to isla, MIJU, Less Feeling bei Circus Operandi. Daugiau informacijos apie renginį „Radio Vilnius” ir „gallery 1986” Facebook paskyrose.

Informacija

Data:
gegužės 7
Renginys Categories:
,

Vieta

gallery 1986
Kauno g. 32
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis