Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Personalinė Daukantės Subačiūtės paroda „Viešieji darbai” VDA galerijoje „Artifex”

rugsėjo 27 @ 18:00

Rugsėjo 27 d., antradienį, 18 val. VDA galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius) vyks Daukantės Subačiūtės parodos „Viešieji darbai” atidarymas.

„Viešieji darbai” – tai trečioji asmeninė Daukantės Subačiūtės paroda. Daukantė baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje, grafinio dizaino specialybę, magistratūroje mokėsi Design Academy Eindhoven (Olandijoje). Eidhoveno akademija, garsėjanti konceptualumu ir eksperimentiniu dizainu, paskatino Daukantę į kūrybą žvelgti kiek kitaip, idėjų ieškoti kasdieniškuose, buitiškuose, švelniai obsceniškuose dalykuose, atkreipti dėmesį į nereprezentacinę aplinką arba lesioti iš aplinkos ,,neskanius“ trupinius.

Daukantės piešiniai nėra kokia giliamintiška šiuolaikinės kultūros kritika, tai veikiau būdas pastebėti absurdą, kuris mus supa čia, kurio yra ir Holivude. Flomasterių ir spalvotų pieštukų linijomis (ir ne tik) sudėlioti siužetai – absurdiški ir mieli, kandūs ir jaukūs, nepadorūs ir , švelnūs ir žiauroki. Kartais net baugoka, kad pavaizduotos figūros krustels ir siužetas ims pildytis – be taisyklių, neprognozuojamai. Neretai piešinio idėja kyla iš pačios kalbos: žodis ar frazė tyčia pateikiami klaidingai ar pernelyg tiesmukai. Fonetinis skambesys gali tapti siužeto atskaitos tašku.

Parodoje bus galima pamatyti ir Daukantės kurtos keramikos. Naktinės lempos skirtos išsigandusiems kardiochirurgams bei palaikymo šokėjoms – visi bijom tamsos. Humorą gali sukurti detalių tikslumas. Savo kūryboje Daukantė naudoja nemažai kontrastų: objektuose – medžiagų, faktūrų, o iliustracijose – nuotaikų, emocijų. „Lidl”, „Aldi” ir kiti krepšeliai pasiūti iš šilko, derinamo su kailiu ir siuviniais iš karoliukų.

Surinkusi geriausius karantino metu ir jau po jo sukurtus darbus Daukantė kviečia svečius į savo viešuosius darbus.

 

Informacija

Data:
rugsėjo 27
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės: