Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Performansai ir atviros studijos: X-disciplininis kongresas apie meninį tyrimą

spalio 15 @ 19:00

2021 m. spalio 15-16 dienomis kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius) vyks performatyvi ir atvirų studijų programa – tarptautinio kongreso „Tirti ar netirti post-disciplininėje akademijoje?“ dalis. Ją kartu organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), kultūros kompleksas SODAS 2123, Vilniaus dailės akademijos doktorantūros skyrius ir moderatorius dr. Vytautas Michelkevičius kartu su kuratore dr. Akvile Anglickaite. Kongresas rengiamas meno doktorantūros Lietuvoje dešimtmečio proga.

Daugiau kaip 120 menininkų ir tyrėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio susirinks į 4 dienų performatyvią kongreso programą, vyksiančią gyvai ir hibridiniu būdu Vilniaus dailės akademijoje ir kultūros komplekse SODAS 2123.

Kongrese vyks ne tik paskaitos, diskusijos ir pranešimai, bet ir atviros menininkų-tyrėjų-dizainerių studijos, performansai, radijo laidos, koncertai ir filmų rodymai. Kongresas ne tik klausia, koks yra meno ir tyrimo santykis, bet ir kokia yra šiandieninė meno akademija. Renginys inspiruotas žinomo kuratoriaus Charles Esche teiginio, kad šiandien svarbiausi edukacijos principai yra antiizoliacija, antihierarchiškumas ir antispecializacija. Vadinasi, meno akademijos turėtų veikti išvien su meno lauku, vadovautis horizontalumo principų ir peržengti specializacijų ir disciplinų ribas. Be to, kongresas vėl iš naujo sieks supurtyti mitus tiek apie meninį tyrimą, tiek apie menininko autonomiją bei jo panašybes su mokslininko veikla.

Vakarinėje kongreso programoje sutiksime pripažintus ir jaunus kūrėjus, kurie tuo pačiu yra ir meno, dizaino, teatro, muzikos doktorantai ir/ar dėstytojai Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei įvairiose Europos akademijose: Robertas Narkus, Anastasia Kolas, Raivo Kelomees, Hardi Kurda, Karolina Jašinskaitė & Justė Pečiulytė, Raminta Naujanytė, Vytautas Gečas & Marija Puipaitė, Akvilė Anglickaitė, Aistė Kisarauskaitė, Jelena Škulis, Laima Kreivytė, Vitalij Červiakov, Austėja Platūkytė, Gabrielė Gervickaitė, dr. Rūta Spelskytė-Liberienė, dr. Tomas Daukša, Andrew Gryf Paterson, Aleksandr Špilevoj, Sheung Yiu, Dan Goodman, Elsa Gomis, Marta Frėjutė, Jan Georg Glockner ir kiti.

Įprastose ir netikėtose SODAS 2123 bei „Atletikos“ erdvėse pasirodys menininkai, dirbantys su muzika, teatru, performansais, dizainu, architektūra ir vizualiaisiais menais. Pavyzdžiui, Aleksandras Špilevojus pakvies į komplekso sodą pasiklausyti jo ir kolegos pasakojamų istorijų, o Raminta Naujanytė buvusiose dušo patalpose pristatys savo muzikinį performansą.

Vienas iš kongreso programos siekių yra atskleisti kaip menininkai per savo kūrybinius projektus geba tirti įvairius kompleksinius klausimus ir atsiduria šiandieniniame žinijos kūrimo pasaulyje greta socialinių ir humanitarinių bei gamtos mokslų tyrėjų.

Spalio 15 ir 16 d. programa kultūros komplekse SODAS 2123 ir galerijoje Atletika:

Spalio 15 d. penktadienis

19:00-22:00 performansų vakaras ir atviros studijos („Art After Hours“ programos dalis) galerijoje „Atletika“ ir kultūros komplekse SODAS 2123:

19:00-19:30 Atidarymo performansas: Robertas Narkus „Dear Art“ (Empty Brain Resort)

19:30-20:00 „Metaphysical Drain“ Anastasia Kolas (Atletika)

20:00-20:15 „From Imagination to Tangible Objects: Reflecting Collective Past Through Digital Fabrication“ Raivo Kelomees (Atletika)

20:30-21:15 „Everything is Illegal“ radio performansas, Hardi Kurda (Atletika)

21:15-21:30 „Akimirka (ne)sustok“ Karolina Jašinskaitė & Justė Pečiulytė (Atletikos holas)

21:30 „Žodžiais išreiškiant interaktyvų muzikinį performansą“, Raminta Naujanytė (Dušų holas, naujojo pastato 2 aukštas)

19:00-22:00 Meno ir dizaino (doktorantų) kūrėjų atviros studijos: Vytautas Gečas & Marija Puipaitė, Akvilė Anglickaitė, Aistė Kisarauskaitė / Trivium, Jelena Škulienė, Laima Kreivytė, Vitalij Červiakov, Austėja Platūkytė, Gabrielė Gervickaitė
Kviestiniai dalyviai: dr. Rūta Spelskytė-Liberienė, dr. Tomas Daukša, Arnas Anskaitis.

Spalio 16 d. šeštadienis

18:30-20:00 „Deep Fry Club“ dirbtuvės/patirtis/pristatymas DJ Andrew Gryf Paterson kartu su DJ Black Fanfare (Demetrio Castellucci (Alt Lab)

19:00-20:00 „Stepai, gazo!“ Aleksandr Špilevoj (sode, lauke)

20:00-20:20 „Spotting A Tree From A Pixel (With Remote Sensing Researchers)“, Sheung Yiu (Atletika)

20:30-20:50 „Artist-run Initiatives, Self-narrative, and Identity Play“, Dan Goodman (Atletikos holas)

20:50-21:00 Filmas-esė „The People Behind the Scenes“, Elsa Gomis (Atletika)

21.00-23.00 „Music for Laboratories“ gyvas radijo šou, Jan Georg Glöckner

19:00-21:00 Meno ir dizaino (doktorantų) kūrėjų atviros studijos: Vytautas Gečas & Marija Puipaitė, Akvilė Anglickaitė, Aistė Kisarauskaitė / Trivium, Jelena Škulienė, Laima Kreivytė, Vitalij Červiakov, Austėja Platūkytė, Gabrielė Gervickaitė
Kviestiniai dalyviai: dr. Rūta Spelskytė-Liberienė, dr. Tomas Daukša, Arnas Anskaitis.

 Renginio metu maisto ir gėrimų nuo 18:30 kasdien galėsite įsigyti iš Tipo Cafe ir iš maisto vagonėlio Mars Mobilis.

Registracija į renginius https://forms.gle/6UEBDa7c63YBnJjk6

Įėjimas tik su registracija ir galimybių pasu.

Adresas: Vitebsko g. 21 ir 23, Vilnius

Kongresas

Spalio 14-17 d. dienos metu vyks kongresas Vilniaus dailės akademijoje. Pilna programa nuorodoje, į kongresą būtina registruotis https://www.vda.lt/en/doctoral-studies/congress-2021

Renginį organizuoja VDA doktorantūros skyrius kartu su LTMKS ir SODAS 2123.

Partneriai ir rėmėjai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, MENE, Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa Kultūra, Lietuvos mokslo taryba.

Informacinis partneris: 15min.lt
LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Informacija

Data:
spalio 15
Laikas:
19:00
Renginys Categories:
,

Vieta

SODAS 2123
Vitebsko g. 21, 23
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis