Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Pasakų knygos „Nesužvėrėkime su gyvūnais“ pristatymas meno erdvėje „GODÒ galerija“

2022-12-02, Penktadienis @ 19:00 - 20:00

Gruodžio 2 d., penktadienį, 19 val., Vilniaus meno erdvėje „GODÒ galerija“ (Malūnų g. 6A) vyks pasakų knygos „Nesužvėrėkime su gyvūnais“ pristatymas. Tai pasakos, kuriose tiek vaikai, tiek suaugusieji žvelgs į pasakų herojus savaip. Vaikai skaitys linksmus pasakojimus apie mielus ir nemielus žvėrelius, o suaugusieji atras paralelių su nūdiena, visuomenės įpročiais ir papročiais, gvildens egzistencinius sužmogėjusių žvėrių ir sužvėrėjusių žmonių klausimus. Vienoje iš pasakų – kiškio ir zuikio akistata. Kuris gi iš jų tikras? Atomazga žvėriška.

Šmaikščiai ir žaismingai parašytose pasakose skaitytojas pasiners ne tik į gyvūnėlių gyvenimo peripetijas, bet ir į savo vidinių žvėrių pasaulį. „Knygą skaityti gali tėvai vaikams, vaikai tėvams, seneliai anūkams arba vieni patys sau – visi deriniai įmanomi. Ir visai nesvarbu, kiek metų būtų – treji, trisdešimt treji ar šimtas treji. Nuobodu nebus niekam“, – šypsosi knygos autorius Dainius Sabaliauskas, verslininkas, vertėjas ir žurnalistas.

Akį traukia spalvingos knygos iliustracijos, slepiančios visą puokštę prasmių. Tai meno kūriniai – ranka tapyti paveikslai. Jie ne tik iliustruoja, bet ir išplečia pasakų horizontus pakylėdami į naują meninį lygmenį. Iliustracijų autorė – žinoma dailininkė, grafikė Evelina Paukštytė.

„Jutau žvėrišką pilnatvę iliustruodama šias pasakas… Oi, kiek daug žvėrių čia sutikau – ir švelnių, ir dygliuotų, galiausiai bepiešdama vos vienu iš jų nepavirtau“, – prisipažįsta menininkė.

Per knygos pristatymą meno galerijoje bus eksponuojamos ir originalios knygos iliustracijos – paveikslai. Svečiai galės pasivaišinti vieno iš pasakų herojų ežiuko tortu su varlytėmis, atsigaivinti vandeniu iš pelkės.

Renginys nemokamas.

Informacija

Data:
2022-12-02, Penktadienis
Laikas:
19:00 - 20:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

„GODÒ galerija“
Malūnų g. 6A
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis