.

Paroda „M. K. Čiurlionio atvirlaiškiai“ M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje Druskininkuose

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose) rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečia į parodos „M. K. Čiurlionio atvirlaiškiai“ atidarymą.

M.K. Čiurlionio atvirlaiškiai – nedidelės korespondencinės kortelės. Jų aversuose ir reversuose – lakoniški, tačiau iškalbingi piešiniai, trumpi, tačiau neretai labai jausmingi, plunksna, rašalu rašyti tekstai. Pagal juos šiandien galima atsekti dailininko gyvenimo etapus, įžvelgti jo lūkesčius ir nuotaikas. Šių laikų grafologams ir mokslo tyrinėtojams ne mažiau įdomus ir dailininko braižas, atskleidžiantis asmenybės charakterio ypatumus, polinkius, fizinės sveikatos būklę.

Gyvendamas Europos didmiesčiuose, keliaudamas ar kurdamas, M. K. Čiurlionis savo įspūdžiais ir meninėmis idėjomis dažniausiai dalijosi su šeimos nariais, bičiuliais, tačiau daugiausia dėmesio ir meilės sulaukė brolis Povilas. Su juo dalijosi kūrybinėmis idėjomis, aptarinėjo sėkmes ir nesėkmes, veiklos perspektyvas. Iki šių dienų išlikę atvirlaiškiai su ankstyvųjų tapybos darbų temų ir kompozicijų eskizais („Ramybė“, „Miško šlamesys“, „Pavojus“) yra ir M. K. Čiurlionio polinkio į Fin de siecle misticizmą, simbolizmą atspindys.

Paroda veiks: 2022 09 22 – 2023 01 05