Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Paroda „Galva su daug minčių“ Šiuolaikinio meno centre

vasario 14 @ 18:00

Vasario 14 d., penktadienį, 18 val. Šiuolaikinio meno centre Vilniuje atidaroma paroda „Galva su daug minčių”. Atviro kvietimo pagrindu rengtoje parodoje bus pristatyti daugiau nei penkiasdešimties Lietuvos ir užsienio kūrėjų darbai.

Parodos atidarymo savaitgalio programa

~Penktadienis~
18:00 Parodos atidarymas
18:15 Andrej Polukord performansas „Happy End”, skulptūrų kieme
19:00 Self Luminous Society performansas „Ballyhoo – Introduction to Self Luminous Society”, pietinė salė
19:30 Marianna Maruyama performansas „Leidimai, arba Meilė abiem rankomis”, kino salė
20:00 Self Luminous Society performansas „Nappezoid”, pietinė salė
20:30 vakarėlis ŠMC kavinėje

~Šeštadienis~
15:00 Self Luminous Society performansas „Ballyhoo – Introduction to Self Luminous Society”, pietinė salė
16:00 Ekskursija su kuratorėmis ir menininkais
17:00 Vakaras su žurnalu The Happy Hypocrite (Without Reduction), skaitykla
18:00 Self Luminous Society performansas „It’s in the Air”, pietinė salė
19:00 Rūbų siuvinėjimo kūrybines dirbtuves Jungo psichoanalizės principais su menininkų kolektyvu „Tissue Evolution Club” (T.E.C.), skaitykla
Dirbtuvės turi dvi taisykles:
1. Reikia atsinešti siuvinėjimo reikmenų (rūbą, kurį norėsite siuvinėti, adatų ir siūlų)
2. Reikia atsinešti užkandžių (vynas irgi užkandis)

~Sekmadienis~
16:00 Ekskursija su kuratorėmis ir menininkais
16:00-17:00 Emocijų tyrinėjimo per koliažo kūrimą dirbtuvės (vaikams iki 7-8 metų)

Dalyviai: Aidas Bareikis, Khairani Barokka, Tiago Borges, Polly Brown, Marco Bruzzone, Vitalij Červiakov, Ian Damerell, Viktorija Damerell ir Ona Juciūtė, Povilas Dirgėla, Sholto Dobie ir Dovilė Šimonytė, Daniel Eatock, Greta Eimulytė, Annabel Elgar, Marta Frėjūtė, Vytautas Gečas, Arūnas Gudaitis, Lizzie Homersham (Book Works), Ellie Hunter ir Anastasia Sosunova, Milda Januševičiūtė ir Ignė Narbutaitė, Karolina Jašinskaitė, Patricija Jurkšaitytė, Anastasia Kolas, Laima Kreivytė, Liucija Kvašytė, Dainius Liškevičius, Listening Eyes (Sheryl Cheung, Duto Hardono, Chi-Wei Lin, kuratorė by Esther Lu), Self Luminous Society, Marcos Lutyens, Marianna Maruyama, Gizela Mickiewicz, Andrej Polukord, Mark Prendergast, Eglė Ridikaitė, Maria Saivosalmi ir Vytautas Puidokas, Matter in Flux, Matthew Shannon, Vitalij Strigunkov, Andrius Svilys, Ieva Tarejeva, T.E.C. (Alex Kelvy, Zoé Renié Harris, Aapo Nikkanen), Trafik, Andrej Vasilenko, Mindaugas Vegys, Simona Žemaitytė, Tomas Židonis

Architektūra: Povilas Marozas (Studio SpaceTime)
Dizainas: Vytautas Volbekas
Reziduojantys rašytojai: Valentinas Klimašauskas ir Post Brothers

Praėjusį rudenį Šiuolaikinio meno centras paskelbė atvirą kvietimą dalyvauti grupinėje parodoje. Toks parodos organizavimo principas tapo galimybe reflektuoti meno lauko poreikius drauge su jo bendruomene ir ieškoti naujų bendradarbiavimo būdų. „Norime šį tą išbandyti – pakviesti visus norinčius siūlyti kūrinius, idėjas, projektus, įvykius, renginius ir procesus“, kvietime rašė projekto kuratorės; tai, „kas atrodo svarbu, ar kuo manote būsiant įdomu pasidalinti, o galbūt – patirti kartu su kitais“.

Į kvietimą atsiliepė daugiau nei 200 kūrėjų iš Lietuvos ir užsienio, profesionalių menininkų ir ne tik – nedidelė begalybė, keletą pastarųjų mėnesių bandžiusi ŠMC galimybių ribas. Visi dalyvavusieji prisidėjo prie idėjų, sumanymų ir pozicijų įvairovės – svarstytas, diskutuotas ir šia prasme priimtas buvo kiekvienas pasiūlymas, tad esame nuoširdžiai dėkingi visiems atsiliepusiems į kvietimą. Dalis atsiųstų pasiūlymų bus įgyvendinti ateityje ir pristatyti atskirai arba įausti į bendrą ŠMC veiklų audinį. Tuo tarpu kelios dešimtys menininkų, kuratorių ir kolektyvų pristatomi parodoje „Galva su daug minčių“.

Tai – daugiabalsė paroda apie laiką, pabaigą, pradžią, tranzitą ir kaitą. Joje nėra vienos – viltingos ar grėsmingos – ateities vizijos ar vienos judėjimo krypties: esamąjį laiką žymi skirtingų trajektorijų sinchroniškumas ir kelių pasirinkimų galimybė. Nuspėti, ką būtent keičia mūsų veiksmai, ne visada įmanoma; nepaisant to, svarbu ir ne mažiau įdomu stebėti tai, kas veriasi prieš akis, ir veikti. Jei paroda nemeluoja, įveikti neapibrėžtumo nerimą, ko gero, labiausiai padeda švelni atida, artumas ir rūpestis, o visa apimančioje nežinomybėje „klijais“ tampa buvimas atrama, tramplinu ir nuotykiu sau bei vienas kitam.

Kvietimas dalyvauti parodoje buvo išplatintas pavadinimu „Ar mes užsidarome?“, o pati paroda turėjo būti vienu paskutiniųjų projektų prieš ŠMC pastato laukiantį remontą. Būsima pauzė virto pretekstu savirefleksijai ir institucijos atsivėrimui, ši „šuolio į nežinią“ nuotaika juntama ir parodoje. Tačiau netikėtai pasikeitus pastato renovacijos planui, remontas buvo atidėtas ir ŠMC dar bent metus veiks įprastose erdvėse. Lauktieji pokyčiai atidėti, tačiau mintys įsibėgėjo.

Informacija

Data:
vasario 14
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis