Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Nacionalinėje dailės galerijoje – magiškas Lino Leono Katino tapybos pasaulis

2020-03-06, Penktadienis @ 18:00

Kovo 6 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) atidaroma pirmoji pavasario sezono paroda – „Raudona krisdama virsta balta”, atversianti duris į magišką Lino Leono Katino kūrybos pasaulį. Greta ryškiausių dailininko tapybos darbų bene pirmą kartą apžvelgiamos kitos jo veiklos – nuo architektūrinių projektų, teatro ir kino dailės iki tantrinio budizmo.

Linas Katinas (g. 1941) Lietuvos dailės kontekste išsiskyrė tiek sovietmečiu, tiek ir atgautos nepriklausomybės laikotarpiu.  Į tapybos lauką jis įžengė XX a. 7 dešimtmečio pabaigoje ir tapo vienu pagrindinių savo kartos menininkų avangardistų, stagnacinėje brežnevinio laikotarpio kultūroje suformavusių laisvos, eksperimentinės kūrybos properšą. Jo kūrybinė biografija, aprėpianti bene šešis dešimtmečius, niekada nesiliovė stebinti posūkiais ir transformacijomis.

Paroda „Raudona krisdama virsta balta“  kviečia pažvelgti į L. Katino mundus imaginalis  – įsivaizduojamą pasaulį, kuriame kasdienybės, istorijos, individualios pasaulėjautos atšvaitai susipina su mitais, archetipais ir simboliais. Menininkas naudojasi abstrakcijos, tašizmo ir kai kuriais konceptualaus meno kalbos principais, tačiau tuo pačiu yra neatsiejama nuo architektūros, teatro ir kino srityse įgyto erdvinio-struktūrinio mąstymo.

L. Katino darbai nestokoja sveiko sąmojo, autoironijos, mėgavimosi žiežirbomis, atsirandančiomis chuliganiškai kryžminant sakralumą ir profaniškumą, pirmykštės ir kultivuotosios kultūros gemalus. Jo kūryboje vyrauja amžinos, cikliškos kaitos idėja, grįžimas prie gimimo-atsinaujinimo stadijos. Parodoje eksponuojami tapybos, grafikos darbai, archyvinė foto ir video medžiaga atspindi dailininko kelią nuo 7 dešimtmečio pabaigos iki dabarties. Ryšį su dailininko kūryba užmegzti kvies specialiai parodai sukurta garso instaliacija.

Paroda veiks iki 2020 m. gegužės 17 d.

Parodos kuratorė – Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė, architektas – Linas Lapinskas, dizainerė – Laura Grigaliūnaitė.

Partneriai: MO muziejus, Vilniaus aukcionas. Parodai kūrinius skolina: MO muziejus, Vilniaus aukcionas, M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lewben Art Foundation, Vivus Sanus klinika, Lietuvos Literatūros ir meno archyvas, Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Lietuvos dailininkų sąjunga, galerija „Aidas“ ir privatūs asmenys.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: Exterus, lrytas.lt

 Iliustracijoje: Stephen Anaya, L. Katino ekslibrisas, XX a. 10 dešimt.

Informacija

Data:
2020-03-06, Penktadienis
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis