Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Mato Janušonio paroda „Švininis dangus“ VDA galerijoje „Akademija”

2022-11-29, Antradienis @ 18:00 - 19:00

Lapkričio 29 d., antradienį, 18 val. VDA galerijoje „Akademija” (Pilies g. 44) vyks Mato Janušonio parodos „Švininis dangus“ atidarymas. 

Autorius pasakoja, kad: „parodoje pristatysiu naujausias savo skulptūras ir instaliacijas sukurtas 2022 metais. Nespecialiai, tačiau dėl suprantamų aplinkybių, paroda įgavo slegiantį pavidalą. Kūriniuose persipina nesaugumo, pažeidžiamumo jausmas. Pastaruoju metu tęsiu darbus su metalo plastika, plėtoju garso ir skulptūros santykį, ieškau kaip jie vienas kitą papildo. Toliau dirbu su gamtos ir mechanikos sinergijos temomis. Kūryboje dažnai remiuosi buityje naudojamais daiktais, išryškindamas mane dominančias daiktų savybes, kuriu instaliacijas arba perkonstruoju objektus keisdamas proporcijas ar žaisdamas su jų medžiagiškumu. Parodos ekspozicija susideda iš trijų instaliacijų, kurias jungia dangaus motyvas. Čia jis nagrinėjamas ir kaip šviesos šaltinis, laisva beribė erdvė, ir kaip kosminė dimensija. Parodos ekspozicija tarsi horizontaliai supjausto galerijos erdvę į tris dalis – tai daiktai ant žemės, horizontas ir garsinė erdvė. Švininis dangus – tai klampi, efemeriška erdvė, kurioje kviečiu išgirsti paukščių balsus ir šešėlių pagalba atrasti tikrąjį šviesos šaltinį:.

Matas Janušonis

Paroda veiks iki gruodžio 16 d.

Matas Janušonis (g. 1994 m)  – VDA Skulptūros katedroje baigė BA ir MA studijas, nuo 2016 m. dalyvauja parodose, yra surengęs šešias personalines parodas. Menininko darbai buvo pristatyti meno mugėse „ArtVilnius“, „Positions Berlin“, „viennacontemporary“. 2018 m. tapo „JCDecaux premijos“ publikos prizo laimėtoju. M.Janušonio kūrinių yra įsigijusi „Lewben art foundation“, Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK.

Informacija

Data:
2022-11-29, Antradienis
Laikas:
18:00 - 19:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

VDA galerija „Akademija“
Pilies g. 44
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis