.
2023 05 26

Leilos Kasputienės-Šukiur meninė akcija „Vidinė archeologija. Žaliakalnis“ Kaune

2023 m. gegužės 26 d. Kauno Žaliakalnyje įvyks meno akcija „Vidinė archeologija. Žaliakalnis“. Tai Londone gyvenančios menininkės Leilos Kasputienės-Šukiur projektas apie vaikystės vietą – Žaliakalnį.

Akcijos tikslas – sukviesti su menininke ir Žaliakalniu susijusius žmones ir išprovokuoti būsenas iš praeities. Kreida, spalvoti kaspinai ir žemėlapiai (senelių name menininkė užaugo tarp medžiagų, iškarpų ir siuvinių), kurie bus naudojami akcijos metu, menininkės ryšys su siuvėjų pasauliu, o taip pat ir vienų žmonių su kitais.

Būdama septynerių menininkė išvažiavo gyventi į Vilnių, o apie Žaliakalnį beveik pamiršo. Tačiau pastaruoju metu iš atminties pradėjo išnirti seniai užmiršti vaizdai.

Akcijos metu kiekvienas dalyvis žemėlapiuose galės žymėti jam asmeniškai svarbius Žaliakalnio objektus ir vaikščiojimo trajektoriją. Vėliau bus sukurtas bendras visų vaikščiotojų  žemėlapis, vizualiai primenantis madų žurnalų iškarpų brėžinius, taip pat ir menininkės gyvenimą su seneliais, atspindintis  menininkės ryšį su tais, kurių ji net nepažinojo, bet dalijosi ta pačia erdve.

Leila Kasputienė-Šukiur 1985–1993 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, Kęstučio Zapkaus kurse (kartu su Aidu Bareikiu, Ieva Martinaityte-Mediodia, Juliumi Ludavičiumi, Sauliumi Mažyliu, Patricija Jurkšaityte, Sauliumi Kruopiu, Gintu Vaičiu, Raimondu Žiliu, Audriumi Šumsku, Žilvinu Kempinu, Giedre Liliene, Egle Rakauskaite). 1992 m. tapo vienos pirmųjų nepriklausomų meninių grupuočių „Geros blogybės“ nare.

Ši akcija taip pat susijusi su Leilos Kasputienės-Šukiur gidės darbu Londone, nuolatiniu istorinių vietų, įvykių, lankymu, laikmečio detalių atgaminimu.

Vaikščiojimo trukmė: 1-3 val.
Akcijos laikas: 2023 m. gegužės 26 d. (penktadienis), nuo 16:00 iki 19:00
Susitikimo vieta: Kauno m. savivaldybės V. Kudirkos viešoji biblioteka Aušros filialas (Aušros g. 37, Žaliakalnis, tel. pasiteiravimui.: +370 3773 0994)
Priemonės (bus dalinamos): Žaliakalnio žemėlapiai, spalvoti pieštukai arba flomasteriai, kreidelės, spalvotos juostelės.