.

Lauros Garbštienės parodos „Aš kirvarpa“ Marcinkonių stoties galerijoje

Birželio 25 d. 12 val. Marcinkonių stoties galerijoje vyks Lauros Garbštienės parodos “Aš kirvarpa” atidarymas.

Po tekstilės studijų Vilniaus dailės akademijoje, meno rezidencijų užsienyje, 2013 m. Laura persikėlė į Šklėrių kaimą netoli Dzūkijos nacionalinio parko. Čia ji gyvena su nedidele škudų avių banda ir kasdien verpia jų vilną. Verpimas jai – politinis judesys ir tuo pačiu magišką galią vienyti įvairių patirčių žmones turintis procesas, padedantis suprasti nuolatinius pokyčius ir tėkmę.

2017 m. Laura įkūrė meno iniciatyvą „Verpėjos“, skirtą tirti ir aptarti tradicinį kaimo gyvenimo būdą ir gamtos išsaugojimą, aktyvinti diskusiją apie pokyčius ir procesus, tiek vietinius, tiek pasaulinius. Dirbdamos su šiuolaikiniais menininkais, kuratoriais, amatininkais ir gamtininkais „Verpėjos“ organizuoja tarpdisciplininius seminarus, simpoziumus ir parodas. 2019 m. atidaryta Marcinkonių stoties galerija, o 2020 m pradėta „Verpėjų“ meno rezidencijų programa.

Laura apie parodą: „Parodoje bus galima rasti mišką, kuriuo tampa avių kūnų dalys, bet tuo pačiu ir mano pačios pėdsaką, ištęstą laike. Taip pat audėją, kurio(s) veikimas, pats audimo procesas yra savaime svarbus ir vertingas. Jis atsietas nuo ekonominės, etnografinės ar mokslinės vertės, taip kaip ir vabalas, graužiantis medį ir liaudyje vadinamas kirvarpa, netarnauja kokiam nors aukštesniam tikslui. Tiesiog yra.

Vabalų irgi gali pasitaikyti, bet jų galite ir nesutikti. Jie bus palikę savo raštus.“

Parodą galima aplankyti penktadienį – sekmadienį 12-17 val. ir iš anksto susitarus telefonu 861416255.

Paroda veiks iki liepos 25 dienos.

Parodą organizuoja VšĮ “Verpėjos”

Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Partneriai: Dzūkų kultūros festivalis

“Čiulba ulba” ir Varėnos kultūros centras