Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Laimdotos Malle instaliacija „ooze“ KKKC Parodų rūmuose

sausio 21 @ 17:30

Sausio 21 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Laimdotos Malle (Latvija) paroda „ooze“.

Laimdotos Malle instaliacija „ooze“ analizuoja pradingimo, išnykimo, irimo temą. Ji tyrinėjama per skaidrumo, nesvarumo pojūčio kontrastą su materija, kūniškumu, siekiant atskirti ir jautriai nukreipti žvilgsnį į žmonių ir daiktų nepastovumą bei trapumą, o ilgalaikius įspūdžius, tokius kaip prisiminimai ar svajonės, palikti kitoje pusėje.

Instaliacijai panaudotos medžiagos autorei leido sukurti trapų, netvirtą kūrinį, kuris atrodo labiau jaučiamas ir išgyvenamas, nei matomas. Šio kūrinio interpretacijai galima pritaikyti filosofo Timothy Morton (Realistinė magija, 2013) objektinio požiūrio teoriją. Jis visą priežastinį ryšį laiko poezijos ir vertimo forma, o menas yra šių santykių tyrinėjimas. Meno kūrinys kaip objektas yra ribinis dalykas, kurio neįmanoma suvokti nei laike, nei erdvėje.

Malle ieško būdų, kaip žodžiais išreikštą patirtį išversti ir atskleisti per medžiagiškumą. Stebėdama įvairių medijų sąveikas ir jų tarpusavio veiksmų rezultatą, menininkė sukūrė tokią įspūdžių kupiną tikrovę, kuri verčia suabejoti tos tikrovės sąvokomis. Projektas pasakoja kelių personažų istoriją, vykstančią miško ir sutemų aplinkoje. Ten galime pamatyti mažą mergaitę Oozę, taip pat vilkus, lapes, suaugusiuosius ir vaikus. Čia susipynę keli patirties sluoksniai; numatoma ateitis reikalauja pripažinti praeitį, tuo tarpu dabartis yra abejotina ir visada pranykstanti. Šis darbas yra bandymas užfiksuoti ir įsivaizduoti tai, ko neįmanoma pamatyti. Originali medžiaga – nuotraukos, piešinys, laiškas, suglamžyta paklodė – neryški ir blunkanti, užleidžianti vietą net ne medžiagiškumui, o kitos formos jo įspūdžiui, kuris kartais primena ploną jautrią odos plėvelę, leidžiančią prisiminti mums artimus žmones: ne tokius, kokie jie buvo, o tai, kaip jie mums sužadino jausmus.

Laimdota Malle gimė, gyvena ir dirba Rygoje, Latvijoje. 2016 m. baigė dailės magistro studijas Mančesterio meno universitete (Jungtinė Karalystė). 2017 m. studijavo tapybą Latvijos dailės akademijos Vaizduojamojo meno fakultete. Yra surengusi tris personalines parodas.

Pastaruosius metus L. Malle, pasitelkdama įvairias medijos priemones – piešinį, atspaudą,  skulptūrą ir animuotus vaizdus, kuria instaliacijas, tyrinėjančias kolektyvinių ir asmeninių patirčių reikšmes. Remdamasi savo pačios patirtimis, ji kuria tarp realybės ir fantazijos balansuojančias metaforiškas istorijas, kraštovaizdžius ir tikroves, kurios gali priklausyti tiek praeičiai, tiek dabarčiai ir ateičiai.

Paroda veiks iki 2022 m. vasario 13 d.

Informacija

Data:
sausio 21
Laikas:
17:30
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras
Bažnyčių g. 4
Klaipėda, Lietuva
+ Google žemėlapis