Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Kviečiame į susitikimą su restauratoriais iš Čekijos

balandžio 26 @ 10:00 - 12:00

Balandžio 26 d., antradienį, 10 val. VDA Telšių fakulteto 207 aud. organizuojamas susitikimas Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete reziduojančiais restauratoriais iš Aukštosios restauravimo profesinės mokyklos Brno (Čekija): Josef Filip ir Peter Klein. Nors švietimo įstaiga ne universitetinė, čia išugdomi aukščiausios kvalifikacijos konservavimo ir restauravimo specialistai visoje šalyje.

J. Filip restauratoriumi dirba nuo 1979 m., P. Klein – nuo 2000-ųjų. Restauratoriai antram gyvenimui prikelia skirtingus meno kūrinius: nuo smulkiausių dirbinių iki knygų, kėdžių, baldų, skrynių ir panašių daiktų.

Svečių mentorius VDA Telšių fakultete – Dailės ir interjero restauravimo (Meninių baldų restauravimo ir Metalo dirbinių restauravimo) studijų programos vadovas Bangutis Prapuolenis. Šiuo metu restauravimo dirbtuvėse Telšių fakultete meistrai atnaujina autentiškas skrynias, tyrinėja liaudies raštus, lygina juos su čekų etninės kultūros raštais. Pasiteiravus, ar labai skiriasi jų šalyje konservavimo ir restauravimo darbo specifika nuo lietuvių meistrų naudojamos technologijos, svečiai iš Čekijos atskleidė, kad darbo pobūdis panašus, tačiau apsikeitimas patirtimi ir kultūros pažinimas per daiktus nepaprastai reikšmingas ir svarbus tolimesniuose darbo procesuose.

Lietuvoje aukštos kvalifikacijos specialistai stažuojasi pirmąjį kartą, todėl restauravimo srityje dirbantiems specialistams, menininkams, muziejininkams ir kitiems, besidomintiems restauravimu, susitikimas su svečiais iš Brno miesto – puiki galimybė pasidalinti patirtimi, susipažinti su technologijų panaudojimo būdais, įrankiais, palyginti abiejų šalių kultūros raidą.

Informacija

Data:
balandžio 26
Laikas:
10:00 - 12:00
Renginys Categories:
,

Vieta

VDA Telšių fakultetas
Muziejaus g. 29A
Telšiai, Lietuva
+ Google žemėlapis