Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Kūrybinės praktikos Lentvaryje su menininku Tomu Martišauskiu

2019-07-22, Pirmadienis @ 10:00

 

„Lokomotif“ erdvė tęsia projektą „Šiuolaikinio meno praktikos jaunimui“ ir kviečia į menininko Tomo Martišauskio parengtas kūrybines dirbtuves. Liepos 22-23 dienomis, 10:00-16:00 val. Lentvario geležinkelio stoties II a. vyksiančiose dirbtuvėse permąstysite išlikimo sąvoką ir sukursite savo unikalų išlikimo rinkinį.

„Galvoju apie vietą, įsikūrusią kaip aukščiausios klasės stotelė Lietuvoje. Atrandu Lentvarį kaip tarpinę būseną tarp dviejų kultūrinių polių. Kadaise magnetiniai Sankt Peterburgo ir Varšuvos laukai veikė jį savo trauka, o šiandieną visas pasaulis tapo aibe potencialių vektorių, veikiančių šį planetos tašką. Kiekvieną kartą vykdamas į naują vietą, kuri dažnai savo laikinų namų statusą sutraukia iki elektros tinklo rozetės, pakraunančios mano mobilųjį įrenginį, apgalvoju bagažo turinį, kurį kartu pasiimsiu su savimi. Šis mums visiems bendras bruožas nepriklauso nuo amžiaus, lyties, tautybės ar išsilavinimo, ir tapo atspirties tašku planuojamoms kūrybinėms dirbtuvėms. Pigių skrydžių eroje pasaulis keičiasi, kaip keičiasi ir žmonių gyvenamosios vietos – ne tik dėl jų norų, bet ir dėl geopolitinių situacijų, oro kaitos, išteklių. Šių pokyčių akistatoje kviečiu šių dirbtuvių metu apmąstyti fiktyvią situaciją, kuri produkuotų idėjas, turinius ir veiksmus. Kas, jei susiruošti į kelionę tektų labai greitai? Kokius būtiniausius daiktus pasiimtum su savimi tam, kad galėtum išlikti? Kas galėtų padėti kitiems išlaikyti jų žmogiškumą? Kaip rinkinio turinys gali įtakoti pačią mantos formą? Ką pasirinkti daiktai galėtų pasakyti apie tavo asmenybę ar tavo istoriją? Mūsų, kaip kultūrinių individų, tikslas – rūpintis savo tapatybe, kultūrine atmintimi ir žiniomis, kurias mes perimame, todėl apie rinkinį reikėtų galvoti ne tiesiogine – fiziologinį išlikimą užtikrinančios priemonės prasme. Nepamirškite, kad jūsų išlikimo rinkinys turi turėti unikalių bruožų, visai taip pat kaip ir kiekvienas jo sudarytojas. Kiekvieno rinkinio neatskiriama dalimi turi būti jo manifestas, kuriame atsispindėtų skubotumas, svarba ir išskirtinumas. Tekstu ar vaizdu apibūdinkite, kodėl ir kaip šis rinkinys ir jo dalys turi tam tikras prasmes ir dalyvauja įsivaizduojamame scenarijuje.“

Tomas Martišauskis

 Tomas Martišauskis gimė 1977 m. Klaipėdoje, gyvena ir dirba Vilniuje. 2006 m. baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje ir gavo vaizduojamojo meno magistro laipsnį. 2005 m. stažavosi KUVA dailės akademijoje Helsinkyje. Nuo 2000 m. dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, rengia personalines parodas. 2004 m. jam buvo įteikta banko „NORD/LB Lietuva“ (dabar „Swedbank“) premija. Nuo 2013 m. yra LTMKS narys, jam suteiktas kūrėjo statusas. 2014 m. skirta Valstybinė stipendija, tais pačiais metais menininkas tapo „APT Global One” organizacijos nariu. Nuo 2007 m. Tomas Martišauskis dirba dailės mokytoju J. Vienožinskio dailės mokykloje ir nuo 2015 m. tęsia meno doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje.

 Plačiau apie menininką: http://www.letmekoo.lt/artists/tomas-martisauskis/

Kuratoriai:

Milda Dainovskytė

Laurynas Skeisgiela

 Organizatorius:

Lentvario kultūros rūmai

Projektą dalinai remia:

Lietuvos kultūros taryba

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Trakų rajono savivaldybė

 Partneriai:

Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazija

Trakų rajono Lentvario pradinė mokykla

Trakų rajono Lentvario Versmės gimnazija

Vilniaus kolegijos menų ir kūrybinių technologijų fakultetas

Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija

UAB Lentvario kilimai

UAB Statybų bazė

Six Chairs Books

ArtBooks.lt

Vilniaus dailės akademija

Lietuvos kompozitorių sąjunga

 Komunikaciniai partneriai:

„Trakų žemė“

„Galvė“

Informacija

Data:
2019-07-22, Pirmadienis
Laikas:
10:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Lokomotif
Lentvario geležinkelio stotis, Geležinkelio g. 13, II a.
Lentvaris, Lietuva
+ Google žemėlapis