Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Kultūros komplekse SODAS 2123 – Europos ir Baltijos šalių nepriklausomų meno iniciatyvų ir erdvių susitikimas

balandžio 27 - balandžio 29

Paskutinėmis balandžio dienomis 2022 m. balandžio 27–29 d. kultūros komplekse SODAS 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius) vyks tarptautinis tinklo renginys „Vilniaus susitikimas 2022: Mokyklos ir sodai“, skirtas Baltijos šalyse ir Europoje veikiančioms nepriklausomoms meno erdvėms ir iniciatyvoms. Renginį organizuoja Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS), kuruoja Lina Rukevičiūtė ir Vaida Stepanovaitė.

„Vilniaus susitikimas 2022: Mokyklos ir sodai“ siekia sukurti horizontalią mainų erdvę kultūros lauko profesionalams, kurioje būtų dalinamasi mintimis apie nepriklausomų erdvių aktualijas ir ateitį. Šiame renginyje susitiks dviejų tinklų atstovai – Europos menininkų erdvių tinklas (Artist-Run Network Europe, ARNE) ir Baltijos šalių nepriklausomų iniciatyvų tinklas (Independent Initiatives Baltic, IIB).

„Artist-Run Network Europe“ – tai kelių partnerių iš skirtingų Europos šalių inicijuotas projektas, siekiantis stiprinti savarankiškas menininkų iniciatyvas Europoje. Jis daugiausia dėmesio skiria vietos ir tarptautiniam bendradarbiavimui, taip pat kuria prieinamą informacinę platformą meno profesionalams bei meno studentams „Artist-Run Resource Center“ („Menininkų iniciatyvų resursų centras“, ARRC).

„Nepriklausomos Baltijos iniciatyvos“ – tai naujas nuo 2022-ųjų veikiantis tinklas, skirtas Baltijos šalių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – nepriklausomoms meno erdvėms. Jis kviečia susitikti ir pakalbėti apie bendrą meno erdvių istoriją, dabartį ir ateitį Baltijos regione ir už jo ribų. Tinklas telkia platų saviorganizacijos patirčių lauką, tirdamas galimybes ir poreikius toliau bendradarbiauti keičiantis idėjomis, bei socialinių ir materialinių infrastruktūrų valdymo patirtimi.

„Mokyklos ir sodai“ bus verdantis trijų dienų susitikimas tarp profesionalų, o dalis jo veiklų bus atvira visiems besidomintiems.

Per tris renginio dienas lankytojai turės galimybę pasiklausyti prisistatymų ir pabendrauti su įkūrėjais iš tokių meno erdvių ir organizacijų kaip „Hoib Gallery“, „Rundum“, „FOKU“ (Estija), „LOW gallery“, „427“, „RIXC“ (Latvija), taip pat „apiece“, „Verpėjos“, „Lokomotif“, „Montos Tattoo“, „Swallow“, „Autarkia“, „FAMM“, „Atletika“, „Architektūros fondas“ (Lietuva). Šie prisistatymai vyks kartu su ARNE tinklo erdvių ir partnerių prisistatymais – „Candyland“, „Flat Octopus“ (Stokholmas, Švedija), „Ormston house“ (Limerikas, Airija), „Alfred Institute“ (Tel Avivas, Izraelis), „Totaldobre“ (Ryga, Latvija), „Alternative Art Guide“ (Haga, Olandija), „Top e.V.“ (Berlynas, Vokietija). Tarptautiniai programos dalyviai taip pat lankysis Vilniaus projektų erdvėse „Editorial“, „VITRINA&Bench“ ir „išgirsti“.

Renginį užbaigs vieša performansų programa balandžio 29-osios vakarą, kurią kuruoja projektų erdvė „Swallow“. Dar vėliau pokalbiai tęsis koncerte „Empty Brain Resort“ renginių erdvėje (SODAS 2123). Išsami programa su performansų programos laiku ir atlikėjais bus paskelbta netrukus.

Susitikimo pavadinimas „Mokyklos ir sodai“ neatsiejamai susijęs su jo vieta ir iniciatoriumi – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga – jos kuruojamu kultūros kompleksu SODAS 2123, įsikūrusiu buvusios mokyklos pastate. Nors renginio pavadinimas veikia kaip nuoroda į šią kūrybiniais resursais turtingą erdvę, kurioje veikia daugybė nepriklausomų iniciatyvų, tai taip pat yra siūlymas išplėsti susitikimo vaizduotę įtraukiant intuityvias ir visuomet kolektyvias mokyklų ir sodų erdves. Jos užtikrina augimą, tačiau jis vyksta ne be  sunkių pastangų. Šios erdvės suteikia mums socialinių ir praktinių įgūdžių, kurie leidžia paruošti savitus įrankius auginimui – ir mokytis tai daryti tinkamai bei švelnia ranka.

Visi susitikimo renginiai vyks anglų kalba.

Vieta: Kultūros kompleksas SODAS 2123, Vitebsko g. 23, Vilnius.

Data ir laikas: 2022 m. balandžio 27-29 d. Nuoroda į vieša renginių programą:

https://www.letmekoo.lt/wp-content/uploads/2022/04/PROGRAMME-public-Vilnius-meeting_-Schools-Gardens-2022.pdf

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, partneriai – SODAS 2123 ir „Kaunas 2022“.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Projekto rėmėjai – Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ bei Šiaurės ir Baltijos šalių mobilumo programa „Kultūra“. Pagrindinis informacinis partneris – 15min.

 

https://artistrunnetworkeurope.eu/

https://www.letmekoo.lt/

 

 

Informacija

Pradžia:
balandžio 27
Pabaiga:
balandžio 29
Renginys Categories:
,

Vieta

SODAS 2123
Vitebsko g. 21, 23
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis