.
2023 01 25

Knygos „Pokalbiai apie Lietuvos šiuolaikinį meną" pristatymas ŠMC skaitykloje

Sausio 25 d., trečiadienį, 18.30 val. ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5, Vilnius; įėjimas iš Pasažo skg.) vyks Šiuolaikinio meno centro naujai išleistos knygos „Pokalbiai apie Lietuvos šiuolaikinį meną” pristatymas.

Knygą pristatys jos sudarytoja ŠMC kuratorė Asta Vaičiulytė, dailėtyrininkas ir kuratorius Edgaras Gerasimovičius, menininkės Aurelija Maknytė ir Ieva Rojūtė, pokalbį moderuos ŠMC skaityklos kuratorė Justina Zubaitė-Bundzė.

Renginio metu galėsite įsigyti knygą su nuolaida. Ją taip pat jau galite rasti ŠMC elektroninėje parduotuvėje.

APIE KNYGĄ

Per tą laiką, kai Lietuvoje gyvuoja šiuolaikinis menas, įvyko daug virsmų. Apie daugelį šio laikotarpio meno įvykių ir procesų jau kalbame kaip apie istoriją ir pradedame archyvuoti tai, kas dar visai neseniai buvo gyvas procesas. Drauge neapleidžia ir pokyčių nuojauta – o kas toliau? Tad žvilgsnis į praeitį ir dabartį šioje knygoje, įžodinant 30 metų laikotarpį charakterizuojančius įvykius, kūrybines praktikas, idėjas ir atradimus, yra ir siekis geriau įsivaizduoti ateitį. Šiam įžodinimui pasirinktas meno lauko daugiabalsiškumą turbūt geriausiai atskleidžiantis pokalbių formatas.

30-yje knygos pokalbių susitinka 54 pašnekovai – skirtingų kūrybinių praktikų ir kartų atstovai: menininkai, menotyrininkai, kuratoriai, meno kritikai, rašytojai, filosofai ir kiti kūrėjai. Visi į knygą sudėti pokalbiai vyko 2020–2022 metais ir čia publikuojami pirmą kartą. Įvairūs, kaip ir jų kūrėjai, šie pokalbiai apima skirtingus pasakojimo būdus – ir neformalų bei asmenišką, ir istoriškai bei chronologiškai dokumentuojantį, ir šių jungtis bei variacijas. Lietuvos šiuolaikinio meno idėjos, praktikos ir reiškiniai apžvelgiami istoriniame ir dabarties kontekste, neišvengiamai fiksuojant ir pastarųjų metų įvykių – pandemijos, karo – paveiktą meno ir rūpimų klausimų lauką.

Pokalbiai apie Lietuvos šiuolaikinį meną

Sudarytoja: Asta Vaičiulytė

Pokalbių autoriai: Alfonsas Andriuškevičius, Viktoras Bachmetjevas, Inesa Brašiškė, Jogintė Bučinskaitė, Neringa Bumblienė, Vytenis Burokas, Neringa Černiauskaitė, Linara Dovydaitytė, Julija Fomina, Edgaras Gerasimovičius, Antanas Gerlikas, Petras Išora ir Ona Lozuraitytė, Lolita Jablonskienė, Linas Jablonskis, Virginija Januškevičiūtė, Rūta Junevičiūtė, Monika Kalinauskaitė, Valentinas Klimašauskas, Laima Kreivytė, Anders Kreuger, Žygimantas Kudirka, Kęstutis Kuizinas, Juozas Laivys, Žilvinas Landzbergas, Lina Lapelytė, Monika Lipšic, Aurelija Maknytė, Raimundas Malašauskas, Lina Michelkevičė, Elena Narbutaitė, Adomas Narkevičius, Deimantas Narkevičius, Robertas Narkus, Agnė Narušytė, Gerda Paliušytė, Ernestas Parulskis, Audrius Pocius, Artūras Raila, Eglė Rakauskaitė, Ieva Rojūtė, Kristupas Sabolius, Anastasia Sosunova, Vaida Stepanovaitė, Miglė Survilaitė, Algirdas Šeškus, Ūla Tornau, Nomeda ir Gediminas Urbonai, Asta Vaičiulytė, Kęstutis Zapkus, Justina Zubaitė-Bundzė, Jonas Žakaitis, Darius Žiūra

Kalbos redaktorė: Dangė Vitkienė

Grafikos dizaineris: Vytautas Volbekas

Išleido: Šiuolaikinio meno centras, Vilnius, 2022

Knygos leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba.