Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Klaipėdoje pirmąkart atidaromoje V. Mackevičiaus parodoje – žmogaus kontaktą su „didžiuoju algoritmu“ atspindintys darbai

2021-07-01, Ketvirtadienis @ 20:00

Neseniai Klaipėdos uoste įsikūrusi nauja šiuolaikinio meno erdvė „TEMA galerija“ (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda) kviečia į antrąją parodą liepos 1 d., ketvirtadienį, 20 val. čia bus atidaryta lietuvių menininko Vladimiro Mackevičiaus paroda „Con(Temporary) Life“. Tai pirmoji kūrėjo personalinė paroda Klaipėdoje, kurią pristato „TEMA“ meno rezidencija.

V. Mackevičius, šiuo metu savo kūryboje daugiausiai dėmesio skiriantis ready-made technikai, gilinasi į žmogaus psichologijos aspektus pokyčių pilname bei kasdien sparčiai besikeičiančiame fone. Parodoje pristatomi kūriniai atspindi vis didėjantį žmogaus kontaktą su „didžiuoju algoritmu“. Kontaktą su skaitmeniniu pasauliu, kuriame nėra jausmų, gyvų, nuoširdžių pokalbių, kvapų ir pan.

Skaitmeninėse plokštumose žmogus nutolsta nuo savęs ir pasidalina į dvi dalis, taip sukurdamas savo „antrąjį, skaitmeninį aš“. Individas, laviruodamas tarp virtualaus ir tikro, pradeda gyventi dvigubus gyvenimus. Atotrūkis tarp dviejų to paties žmogaus „veidų“ apsunkina jo buvimą realybėje: tai tarsi auganti skola tiesai, skola savo laikui, kurio niekas negrąžins.

Šiomis dienomis informacijos perdozavimas bei pasirinkimo platybės apsunkina ir taip dažnai pasimetusį žmogų. Projektas „Con(temporary) life“ – apie atskirtį, apie tai, kas šiais laikais yra tikra, apie meilę visa širdimi. Apie laiko vertybę ir pasaulio jutimą gyvai, širdimi, ne per ekraną.

Tarptautinėje meno erdvėje dirbančio menininko iš Vilniaus kūryba prisotinta filosofinių klausimų, dabarties refleksijų bei neretai ciniško, ironiško požiūrio į gyvenimo detales. V. Mackevičius yra surengęs virš 20 personalinių parodų Vilniuje, Berlyne, Barselonoje, Kijeve, Maskvoje, Batumyje ir kt. Autoriaus kūrinius yra įsigiję meno muziejai Lietuvoje, Ispanijoje, Maltoje, Norvegijoje, Sakartvele, Rusijoje ir Turkmėnijoje.

V. Mackevičiaus paroda „Con(temporary) life“ veiks liepos 1-14 dienomis galerijoje „TEMA“ (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda). Galerija veikia kasdien nuo antradienio iki sekmadienio 18-22 val. „TEMA“ meno rezidenciją dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, parodą pristato „Lightforms.lt“, „Herkus Kantas“ ir „Klaipėda ID“.

Parodos anonsas:  https://youtu.be/mRWfiXyxD5c

Daugiau apie V. Mackevičių: https://www.instagram.com/vladimir_mackevich/

Daugiau apie TEMA galeriją: https://www.facebook.com/tematema

Informacija

Data:
2021-07-01, Ketvirtadienis
Laikas:
20:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

TEMA
Naujoji Uosto g. 3
Klaipėda, Lietuva
+ Google žemėlapis