Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Ketvirtajame susitikimų ciklo „Doppelgänger“ renginyje – pokalbis su menininkėmis ir kuratorėmis Ona Juciūte ir Viktorija Damerell

2019-10-04, Penktadienis @ 18:00

Spalio 4 d. 18 val. projektų erdvėje „Editorial“ (Latako g. 3, Vilnius) vyks ketvirtasis, paskutinis šiais metais, susitikimų ciklo „Doppelgänger“ renginys: pokalbis su menininkės ir kuratorėmis Ona Juciūte ir Viktorija Damerell.

**
– Klausau.
– Laba diena, ar aš paskambinau į metalo galvanizavimą?
– Nu taip.
– Sveiki, labai malonu. Aš norėjau paklausti apie galimybę pas jus nuchromuoti tokią nedidelę detalę. Iš kokios medžiagos ji turėtų būti pagaminta?
– Kiek vienetų ten pas jus?
– Na, vienetas, čia toks vienetinis tas vienetas.
– Koks vardas jūsų?
– Aš Ona, o jūs kuo vardu?
– Klausyk, Onute, pas mus realiai nuo 300 vnt. eina užsakymai, tai žinok nelabai galiu padėti.
– Aha, aš suprantu, o jei aš tiesiog atneščiau tą detalę, ir jūs pažiūrėtumėte, gal kaip netyčia pavyktų?
– Ne nu, Onutė, sakei, jo? Pas mus užsakymai dideli eina, kur aš tau tą vienetą kišiu. Čia nelabai žinau, kas padėtų iš galvanizavimo…
– Tai aš rytoj tada iš pat ryto ir užsuksiu pas jus. Nuo 7 dirbat, matau, tai aš iškart ir ateisiu. Iki pasimatymo!

Ketvirtojo „Editorial“ projektų erdvėje rengiamo “DOPPELGÄNGER” susitikimų ciklo renginio metu Ona Juciūtė ir Viktorija Damerell kviečia lankytojus spalio 4-osios vakarą praleisti drauge. Menininkės, aptardamos naujausius savo projektus bei parodas, kalbės apie bendradarbiavimą su kitų sričių profesionalais (pvz. kalviais, faneruotojais, poliruotojais), bei savo pačių veiklą kuruojant renginius, rašant tekstus, dalyvaujant rezidencijų programose, kuriant scenografiją, iliustruojant bei vystant NT projektus. Vakaro metu Ona ir Viktorija atvers naršyklėje išsaugotų nuorodų (bookmarks) archyvus bei kūrinio atsiradimo šaltinius, racionaliai „slystelint“ nuo materialių šiuolaikinio meno objektų – į laikiškų įvykių (pvz. performansų) kūrimą ir/ar sugrįžtant atgal.

ONA JUCIŪTĖ (g. 1988, Lietuva) yra menininkė, kurianti objektus, kurių pagalba gilinasi į interjero, gamybos, paveldo, apgavystės, vidaus ir išorės, pasiūlos ir paklausos temas. Ona savo praktiką trumpai apibūdina “detalus melagingų istorijų pasakojimas”. Pernai Ona baigė skulptūros magistro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje bei vysto kuratorinę praktiką. 2016 m. menininkei įteiktas „JCDecaux“ geriausio jaunojo menininko apdovanojimas, o 2017 m. – menininkės Aleksandros Kašubos prizas.

VIKTORIJA DAMERELL (g. 1992, Lietuva) yra menininkė, savo individualią kūrybą derinanti su parodų kuravimu, meno edukacija bei kolaboratyviais performatyvaus meno projektais. 2017 m. baigė Vilniaus dailės akademijos šiuolaikinės skulptūros magistro studijas ir šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje. Savo meninėje praktikoje Damerell tyrinėja autentiškos būties galimybę postmodernioje situacijoje, domisi kasdienio gyvenimo stebėjimu ir meno potencialu tai paversti intensyvia patirtimi. Damerell kūryboje apjungiamos garso, teksto, skulptūrinio pasakojimo išraiškos, atliepiančios aktualius šiuolaikinės būties klausimus.

Drauge Ona ir Viktorija kuruoja parodas (“Per plauką”, “Padori paroda” Titaniko parodų erdvėse; “Uodega ir galvos” ŠMC), rašo projektus bei rengia duo parodas (“Bangos” JMVMC ; “Kittens” Kintai Arts galerijoje). Pastarojoje pristatė savo pirmą bendrą meno kūrinį.

“Editorial” projektų erdvėje š.m. liepą startavęs susitikimų ciklas “DOPPELGÄNGER” siekia užčiuopti ir viešame pokalbyje išartikuliuoti “pilkasias” arba “paraštines” aktyviai kuriančių Lietuvos šiuolaikinių menininkų, kuratorių, rašytojų, veiklas, kurios pamažu (kartais nepastebimai, o kartais – gana ryškiai) ima užimti vis platesnę kūrybinės veiklos dalį. Ilgainiui šios tarsi “šoninės” veiklos arba visai pakeičia kai kurių kūrėjų pagrindinę kūrybos sritį, arba bent jau ženkliai ją (in)formuoja, įgalindamos ypatingus hibridinius kūrybos modelius, savitai veikiančius taip pat ir bendrą šalies (regiono, miesto) šiuolaikinio meno lauką.

Renginius organizuoja | Editorial ir Artnews.lt
Renginius kuruoja | Alberta Vengrytė
Renginių dizainerė | Asta Ostrovskaja
Visi ciklo susitikimai nemokami
Renginius iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Ankstesni 2019 m. “DOPPELGÄNGER” ciklo susitikimai:
(#1) Su kuratoriumi ir grupės Without Letters vienu iš įkūrėjų Adomu Narkevičiumi bei menininku Kritijonu Zakaru
(#2) Rašytoja, dramaturge ir poete Vaiva Grainyte
(#3) Menininke ir tyrėja Goda Palekaite ir Jonu Paleku, į meno pasaulį įpuolusiu šefu (Delta Mityba)

Informacija

Data:
2019-10-04, Penktadienis
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
,

Vieta

Editorial
Latako g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis