Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Jaunosios kartos paroda ,,Jauna / Nauja grafika. Istorijos” Vilniaus grafikos meno centro galerijoje ,,Kairė-dešinė”

30 gegužės @ 18:00

2023 m. gegužės 30 – birželio 23 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks paroda „Jauna / Nauja grafika. Istorijos” Atidarymas gegužės 30 d., 18 val.

Jauna / Nauja grafika – tai antrus metus rengiamas tęstinis projektas, atkreipiantis dėmesį į grafikos meną kuriančią jaunąją kartą bei besiplečiančią šiuolaikinės grafikos sceną, apimančią tiek tradicinės grafikos kūrimo sprendimus, tiek grafinio vaizdo/reiškinio ryšį su tarpdisciplininiu lauku.

Bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija ir Grafikos katedra, VGMC pristatomi trijų Grafikos bakalauro programos diplomančių – Marijos Gabrielės Karputės, Augustės Verikaitės ir Matilde Solgaard Utsen – baigiamieji darbai – meninės instaliacijos, kurias vienija istorijų koncepcija. Autorės meninėmis priemonėmis tyrinėja individualias patirtis, artimą XX a. ir pirmykščių bendruomenių laikus siekiančią žmonijos istoriją, socialinį gyvenimą, šiandieninės ir ankstesnių kartų ryšius bei sąveikas, visuomenėje vyraujančius stereotipus; pasitelkdamos vizualinį pasakojimą, menininkės aiškinasi globalaus pasaulio veikimo principus, siūlydamos galimus ateities gyvensenos scenarijus.

Marija Gabrielė Karputė pristato piešinių instaliaciją Dekiai. Pastelių piešiniais ir erdvine instaliacija menininkė atkuria kasdienybėje sutinkamus artefaktus – dekius, kuriančius namų, artimumo ir saugumo jausmą. Augustės Verikaitės meninis projektas Kraitis – tai šilkografijos estampų serija, kurioje plėtojamas simbolinis, moters darbą sekantis naratyvas. Šilkografijos atspindi siuvimo lekalą kaip artefaktą, žymintį kolektyvines ir asmenines moterų darbuotojų istorijas. Matilde Solgaard Utsen parašė ir iliustravo istoriją Medis, kurioje pasakojama, kaip po intensyvaus tamsos ir destrukcijos laikotarpio pasaulis įgavo naują organinę struktūrą, pagrįstą natūralia tvarka. Istorijoje šis procesas matomas dviejų mažų vaikų, kurie augs kartu su naujuoju pasauliu ir juo rūpinsis, akimis.

Paroda yra 2023 m. VDA baigiamųjų darbų parodos dalis.

Paroda yra festivalio Kultūros naktis programos dalis: birželio 16 d., Kultūros nakties metu, menininkės ir kuratorė susitiks su parodos lankytojais. Daugiau informacijos apie specialią edukacinių renginių programą vėliau bus skelbiama VGMC Facebook paskyroje.

Informacija

Data:
30 gegužės
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
, ,