Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Įtraukiančios istorijos – trys naujienos Nacionalinės dailės galerijos lankytojams

vasario 3 @ 18:00

Vasario 3 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22
Vilnius), kviečia į trijų naujienų pristatymą: reikšmingiausius NDG nuolatinės ekspozicijos kūrinius aptariantį leidinį „Nacionalinė dailės galerija. Rinktiniai kūriniai“, papildytos realybės programėlę „Laimės žiburys“ ir NDG nuolatinę ekspoziciją papildantį muzikinių grojaraščių projektą.

Leidinys „Nacionalinė dailės galerija. Rinktiniai kūriniai“ – seniai lauktas NDG lankytojų, norinčių sužinoti daugiau apie nuolatinėje ekspozicijoje juos sudominusius dailininkus ir jų kūrinius. Leidiniui atrinkta 70 kūrinių, jie susijungia į šakotą ir intriguojantį pasakojimą apie Lietuvos dailę XX ir XXI a. Siekiant, kad į leidinį patektų įdomiausios istorijos apie dailininkus ir atrinktus dailės kūrinius, tekstus jam rengė net 18 dailėtyrininkų. Renginyje leidinį pristatys viena jo sudarytojų Eglė Juocevičiūtė.

Apie papildytos realybės projektą „Laimės žiburys“, sukurtą bendradarbiaujant su  įmonės „Gluk Media“ komanda, papasakos vienas jo kūrėjų architektas Jonas Žukauskas. Į savo išmaniuosius įrenginius programėlę atsisiuntę NDG lankytojai sužinos, kaip atsirado NDG pastatas, galės virtualiai persikelti į jame anksčiau veikusį Revoliucijos muziejų, palyginti dabartinės ir buvusios ekspozicijų fragmentus, atpažinti, kas pastatą rekonstruojant pakeista, o kas palikta.

NDG kuratorė Goda Aksamitauskaitė ir muzikos kūrėjas Povilas Vaitkevičius („Vilkduja“, „Oorchach“) pristatys NDG nuolatinės ekspozicijos salėms skirtą muzikinių grojaraščių projektą. Kviestiniai skirtingų Lietuvos muzikos scenų veikėjai „Spotify“ platformoje sudarė grojaraščius, kurie vaizduojamojo meno patyrimą papildo naujais garsiniais kontekstais. Kliaudamiesi asmenine patirtimi nuolatinės kolekcijos eksponatus interpretavo Povilas Vaitkevičius, Rūta MUR, Giedrius Širka, Elena Neniškytė, Free Finga, Leon Somov ir Giedrė Kilčiauskienė.

Pokalbiui apie įvairialypes pasakojimo formas muziejuose kvies dailėtyrininkė Skaidra Trilupaitytė ir istorikas Norbertas Černiauskas, diskusiją moderuos NDG kuratorius ir rašytojas Ernestas Parulskis. Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas ir NDG vedėja Lolita Jablonskienė.

Po renginio lankytojai bus kviečiami su projektų autoriais pasivaikščioti po galeriją ir susipažinti su pridėtinės realybės programėle bei grojaraščiais (tam reikės išmaniojo įrenginio ir asmeninių ausinių). Leidinį „Rinktiniai kūriniai“ galima įsigyti NDG knygyne „Six Chairs Books“.

Renginys nemokamas, bet būtina registracija. Registracijos formą rasite čia.

Renginys bus transliuojamas gyvai Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus „Youtube“ paskyroje, nuoroda https://youtu.be/VbKqk9IA1wI.

Organizatorė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija.

Projektus finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacija

Data:
vasario 3
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
, , , ,

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis