Audio žurnalas
. PDF
2024 06 12

Internetinis seminaras „Kūrėjų galimybių studija“

„Kūrėjų galimybių studija “ – dviejų dalių seminaras skirtas vizualiųjų menų kūrėjams, norintiems geriau suprasti meno rinkos ypatybes, susipažinti su viešojo finansavimo pritraukimo subtilybėmis. Seminaro metu įgytos žinios padės kūrėjams tikslingiau save reprezentuoti meno rinkoje, kurti patrauklų kūrybos portfolio bei panaudoti  papildomas kūrybos įveiklinimo galimybes. Anot vienos iš lektorių Emilijos Šneiderytės: galvodama, kaip komunikuoti šį seminarą prisiminiau vienos menininkės pasakytą frazę: “aš kuriu savo, kaip menininkės instituciją”. Išties – juk menininko profesija pareikalauja daug skirtingų įgūdžių, kurie gali būti naudojami institucinėje veikloje: paraiškų pildymas, portfolio kūrimas, intensyvi tinklaveika ir pan. Tad tikiu, kad šis seminaras gali padėti kūrėjui labiau suvokti, kaip sklandžiau organizuoti ir kurti savo paties instituciją.

Apie renginį:

Kada:  birželio 12 dieną 17.00 valandą.

Vieta: Zoom platforma (uždaras renginys su kvietimais ir galimybe gauti seminaro įrašą, 7 dienas po renginio).

Kaina: 49 Eur. Norinčius dalyvauti renginyje, kviečiame užpildyti renginio dalyvio registracijos formą: https://forms.gle/FCGWNETD82B5fxuGA

Pirmąją seminaro dalį ves šiuolaikinio meno vadybininkė Emilija Šneiderytė:

Pristatys esminius meno rinkos aspektus, pakomentuos Lietuvos galerijų įvairovę ir jų veikimo principus;

Pasidalins praktiniais patarimais kuriant vizualų kūrėjų portfolio apimantį: short bio, instagramo prisistatymą, gyvenimo aprašymą, kūrybos portfolio.

Antrąją seminaro dalį ves kultūros konsultantė Giedrė Putramentaitė, kurio metu pristatys, kaip menininkai, kaip fiziniai asmenys, gali prisidėti prie savo kūrybos:

Aptars viešojo finansavimo šaltinius ir bendrą paraiškų rašymo teoriją;

Kalbės apie rezidencijas kaip kūrybos būdą bei tinklaveiką – kodėl tai svarbu ir kaip tai daryti.

Emilija Šneiderytė

Emilija Šneiderytė sukaupusi  7 metų profesinę patirtį kaip šiuolaikinio meno vadybininkė ir kuratorė. Vilniaus universitete įgijusi kultūros vadybos bakalauro ir meno vadybos magistro laipsnius, veda asmeninį tinklaraštį (instagram ir facebook tinkluose, atpažįstamą kaip @artgeek.diary ) ir meno entuziastų bendruomenę (contribee platformoje). Šiuo metu dirba tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“, o per visą savo karjerą prisidėjusi prie daugiau nei 100 įvairiausių meno projektų, komunikacijos, kuratorystės ir vadybos srityse.

Giedrė Putramentaitė

Giedrė Putramentaitė – 9 metų patirtį turinti kultūros vadybininkė dirbanti tiek su vietiniais, tiek su tarptautiniais projektais. Daugiausia patirties Giedrė turi įvairios apimties projektų vadyboje, bet taip pat strategijos formavime, lėšų pritraukime, paraiškų formavime ir kituose vadybiniuose procesuose. Dabar Giedrę labiausiai dominančios temos yra kultūros lyderystė, kultūros lauko vystymasis bei gyvenimo ir darbo balansas kultūros sektoriuje.