Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Indros Marcinkevičienės objektų paroda „Pasinerk į savo gelmes“ Šiaulių dailės galerijoje

2022-08-05, Penktadienis @ 17:30 - 19:00

Rugpjūčio 5 d., penktadienį, 17.30 val., Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) atidaroma Indros Marcinkevičienės objektų paroda „Pasinerk į savo gelmes“.

Personalinėje parodoje Indra Marcinkevičienė kviečia kiekvieną pasinerti į savo gelmes. „Ši paroda yra apie meilę ir šilumą, pavydą ir neapykantą“, – tvirtina I. Marcinkevičienė.

„Indra Marcinkevičienė yra apdovanota šamano siela. Atsikračiusi savo individualumo, menininkė iš naujo atranda pirmapradžio meno įtakos galią. Jis tarnauja jai kaip pagrindas arba kaip variklis. Pirmapradė kalba atėjusi iš seniai, kurios pėdsakų apstu jos kūriniuose…“ – sako prancūzų meno kritikas, dėstytojas, knygų ir katalogų autorius Christianas Noorbergenas.

Indra Marcinkevičienė – išskirtinė menininkė, kurianti meninius pano ir instaliacijas. Ji yra ir pripažinta baldų bei interjero dizainerė, tačiau pastaruoju metu ypač aktyviai kuria ne taikomųjų menų sferoje. Menininkė yra žinoma kaip puiki koloristė. Ši menininkės savybė yra tarsi jos vizitinė kortelė. Tokia spalvinė gama, kurią naudoja ši menininkė, nėra tipiška nei Lietuvos, nei kitų Šiaurės Europos šalių dailės mokykloms.

Menininkės kūriniai eksponuoti: NB Gallery Danijoje, meno mugėje „Art Vilnius“, „Arkos“ galerijoje, Kauno paveikslų galerijoje, Janinos Monkutės-Marks muziejuje Kėdainiuose, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, menų festivalyje „Rodins des bois“ ir Salon d’Arts Plastiques de La Rochelle Prancūzijoje.

2018 metais Indra Marcinkevičienė dalyvavo Lietuvos šimtmečiui skirtoje parodoje „Šiuolaikinis lietuvių menas“ Paryžiuje. Dalyvauta Pasaulio žemaičių dailės parodoje Plungės dvare, Lietuvos tekstilės meno bienalėje „RIBA # 30“ galerijoje „Arka“.

Menininkė nuo 2021 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė.

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Informacija

Data:
2022-08-05, Penktadienis
Laikas:
17:30 - 19:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Šiaulių dailės galerija
Vilniaus g. 245
Šiauliai, Lietuva
+ Google žemėlapis