• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.

Grupinė paroda „Tebekuriantys meną. Klaipėda“ KKKC Parodų rūmuose Klaipėdoje

Kovo 31 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma grupinė paroda „Tebekuriantys meną. Klaipėda“ („Still Making Art Klaipėda“), kuratorius – KKKC meno rezidentas Aaron McLaughlin.

„Tebekuriantys meną“ (Still Making Art) – tai 2013 m. Aaron McLaughlin ir Simon Boase įkurta platforma, skirta karjerą pradedantiems ir dar nepakankamai dėmesio sulaukusiems menininkams. Pasibaigus Amsterdame, Olandijoje, vykdytam bendradarbiavimo ir socialinės įtraukties etapui, nuo 2018 m. šis projektas toliau atlieka kuratorinę funkciją kylantiems menininkams, kuriems šiuo metu trūksta profesionalios mentorystės ar institucinio palaikymo.

Amsterdame menininkai buvo pristatomi atviroje grupinių parodų serijoje, kūriniai eksponuoti neparodinėse erdvėse, akcentuojant bendruomenės, savęs pristatymo ir ne meno erdvių pritaikymo vertę. Pirmosios keturios parodos 2019–2020 m. vyko laikinai sukurtose, su kuratoriaus studija susijusiose meno erdvėse, turint tikslą stabiliai plėsti platformos ryšius tarptautiniu mastu. Pamažu  sulaukus pripažinimo, „Tebekuriantys meną“ organizuoja kasmetines grupines parodas. A. McLaughlin planuoja jas rengti neribotą laiką.

Viena pirmųjų institucinio palaikymo sulaukusi paroda „Tebekuriantys meną. Klaipėda“ yra originaliosios platformos modelio tęsinys. Nors „Tebekuriantys meną. Klaipėda“ ekspoziciją daugiausiai sudaro ką tik pradėję kilti menininkai bei kelios „žvaigždės“ projekto patikimumui ir sklaidai internete užtikrinti, platforma sulygina bet kuriame karjeros etape esančius menininkus.

Kiekvienas parodai pasirinktas darbas yra susijęs su trukmės ir prieinamumo sąvokomis, atliepiančiomis bendrąjį „Tebekuriantys meną“ etosą, ar tai būtų Matthew Lessner amžinai trunkantis šokis, Eglės Ruibytės pripučiamų pakavimo priemonių skulptūros, Roberto Narkaus performatyvūs tautologiniai analogai, ar Emilijos Povilanskaitės elektrinės argono dujų pripildytos rožės – visus šiuos menininkus sieja nesibaigiantį, visaapimantį kūrybos procesą vienijanti gija.

Vykdant atranką kuratoriui buvo svarbus prieinamumo ir betarpiškumo aspektas – ypač su angliškai nešnekančia auditorija ar tradicinį požiūrį į meną turinčiais asmenimis. Kaip ir daugelio jo kuruojamų projektų atveju, Klaipėdoje A. McLaughlin siekė įtraukti visų amžiaus grupių, sluoksnių ir tautybių atstovus tokiu formatu, kuris atitiktų šio miesto požiūrį į tradiciškumą / progresyvumą.

Parodoje dalyvauja: JACENT (Jade Fourès-Varnier & Vincent de Hoÿm), Isaac Lythgoe, Jonas Morgenthaler, Emilija Riviere, Matthew Lessner, Jurgis Lietunovas, Robertas Narkus, Eglė Ruibytė.

Apie kuratorių

Aaron McLaughlin – iš Airijos kilęs, nuo 2013 m. Amsterdame, Olandijoje, gyvenantis menininkas ir kuratorius. Dirba įvairiose tarpdisciplininėse srityse – tekstų rašymo, skulptūros, scenos meno ir kt. Jo naujausi kūriniai yra filmų pagrindu sukurtos instaliacijos, kuriose kritiškai tyrinėjamos šiuolaikinės filmų kūrimo technologijos, įskaitant virtualią realybę, specialiuosius efektus ir režisūrinius sprendimus.

Pastaraisiais metais menininkas jaučia poreikį kuruoti su progresyviais judėjimais susijusius meno praktikus ir tai daugiausiai daro per „Tebekuriantys meną“ platformą, kurios tikslas – palaikyti menininkus pradiniuose ir dažniausiai audringiausiuose jų karjeros etapuose. 2020 m. A. McLaughlin buvo pakviestas būti kuratoriaus asistentu parodoje „Asmeninė daina 사적인노ᄅ“ (angl. Private Song 사적인노ᄅ) „Doosan Art Studio“ meno centre Seule, Pietų Korėjoje, iki 2021 m. pradžios jis buvo nuotoliniu būdu reziduojantis „Sapporo Tenjinyama Art Studio“ menininkas.

Paroda veiks iki 2023 m. balandžio 30 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.