Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai: partizanų uniformų atkūrimas“ VDA „Titanike“

2020-02-20, Ketvirtadienis @ 18:00

Vasario 20 d. 18 val.  VDA parodų salių „Titanikas” I a. (Maironio g. 3, Vilnius) atidaroma Giedriaus Paulausko paroda „Laisvės kariai:  partizanų uniformų atkūrimas“. Atidarymo metu dizaineris Giedrius Paulauskas,
atkūręs partizanų dėvėtą uniformą, praves ekskursiją svečiams. Istorikas Dalius Žygelis, tyrinėjęs partizanų kovas, pateiks savo įžvalgas. Parodos metu, šeštadieniais (12 val.), bus rengiami nemokami edukaciniai susitikimai, kuriuos ves parodos autorius Giedrius Paulauskas.

Dar studijų laikais atsivežiau į Vilnių seną karinį senelio apsiaustą. Žalsvos spalvos, brezentinio audinio, platus, dėvėtas ant palto lietingomis dienomis. Tuo metu man jis atrodė tik įdomi stiliaus detalė, bet nesuvokiau, kokios istorijos siejamos daugelio mūsų senelių su šiuo drabužiu.

Prieš dešimt metų susimąsčiau, o ką iš tiesų aš galiu padaryti svaraus žmonėms, kurie kūrė mūsų istoriją. Todėl ir susidomėjau laisvės karių-partizanų uniformomis. Visuomenėje yra nuomonių, kad partizanai buvo tiesiog jaunuoliai, pasislėpę miškuose. Bet tai buvo savanoriai, kovoję prieš Sovietų Sąjungos valdžią Lietuvoje, susibūrę į organizacijas ir, pagal galimybes, dėvėję uniformas – Laisvės karių uniformas.

Pradėjau ieškoti išlikusių nuotraukų, gilintis į dokumentus, lankytis Lietuvos muziejų archyvų saugyklose, nagrinėjau kiekvieną uniformos detalę. O lankydamasis sendaikčių turguose tikėjausi rasti autentiškų uniformų detalių. Jaučiau, kaip mane įtraukia istorija, užsikrėčiau, pradėjau gyventi šia mintimi. Nuotraukose mačiau jaunus veidus, kurie nebuvo profesionalūs kariai, bet norėjo atrodyti kaip kariai.

Partizanas yra karys! Jie kovojo už nepriklausomą šalį. Mano tikslas – atskleisti tai, ko mažiausiai išlikę, ko praktiškai visai nėra, ko mes negalime rasti, matyti, apčiuopti.

Giedrius Paulauskas

Paroda veiks iki 2020 m. kovo 14 d.

Informacija

Data:
2020-02-20, Ketvirtadienis
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

VDA parodų salės „Titanikas“
Maironio g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis