Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Gedimino G. Akstino naujo leidinio pristatymas

gegužės 12 @ 18:00

Gegužės 12 d., 18 val. vyks Gedimino G. Akstino naujo leidinio pristatymas, projekto „Nuogaliai” trečia ir paskutinė dalis.

Leidinio pristatymas vyks adresu J. Basanavičiaus g 14A, Vilnius 03224 (Amy Winehouse vyninė). Norintys galės pavartyti ar įsigyti leidinį (10 eur).

„Paskutiniu metu toks papūgmetis buvo, užmezgiau ryšį su papūgų mėgėjais. Viena tokia mergina labai juokingus vaizdelius kelia. Kažką turbūt ir su pardavimais daro, nes tai puodeliai, tai maikutės su papūgomis pasirodo. Turbūt pati augina, nes deda vaizdelius, kaip tos papūgos maudosi ir valgo. Ypač tie maži papūgų vaikai – jie tokie juokingi. Apskritai, jei namie stebi papūgą – ji turi kitą logiką, atrodo labai, labai keistai. Nežinau, ar taip dėl papūgų, ar dėl namų aplinkos.”

Pagrindinis „Nuogalių“ atspirties taškas – sienų tinkavimo praktika ir skirtingi tinkuotų paviršių pavyzdžiai, surinkti iš Vilniuje naujai statomų pastatų. Tinkuotojo darbas projekte atskleidžiamas ir kaip mąstymo būdas, ir kaip neutralizuojančių paviršių bei ekonominių objektų kūrimas. Domimasi estetika, nulemta tiek globalios ekonomikos greičio, tiek impulsyvių ir neretai neracionalių sprendimų, plona riba tarp autorinio bei anonimiško veiksmo, ryšiais tarp kolektyvinio darbo ir individualių atradimų. Projekte svarbi materialioji „Nuogalių” pusė: įgudusių rankų judesių sukurti tinkuotų sienų paviršiai leidžia meistrui išlikti nepastebėtam.

Kitos projekto dalys:

2020 m. liepos 5–12 d. vyko Akstino skulptūrų serijos „Nuogaliai” paroda Panerių skulptūrų parke. Skulptūrų serija sukurta iš sienų tinkavimo pavyzdžių, surinktų iš šiuo metu Vilniuje naujai įrenginėjamų butų.

2020 m. Birželio 19 ir 20 d. vyko Gedimino G. Akstino performansas „Be pavadinimo” (2017). Performansas yra menininko projekto „Nuogaliai” pirma dalis (trukmė – 6 min.). Jo metu buvo patikrinta senovės Graikijos filosofo ir poeto Empedoklio hipotezė, kuria jis teigė, kad regėjimą įgalina šviesa, sklindanti iš žmogaus akių.

Ačiū: Jonas Juronis, Antanas Laukaitis, Dalia Jakeliūnaitė, Gediminas Akstinas, Nick Bastis, Agnė Mackė, Skirmantė Cairns, Vaida Gasiūnaitė, Dramblys, Metalika, Aistis Žekevičius, Karolis Radiūnas.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Gediminas G. Akstinas (g.1987) yra lietuvių menininkas šiuo metu gyvenantis Vilniuje. 2015 metais jis baigė studijas Sandbergo institute. Tarp paskutinių jo personalinių parodų –„Kompanionai“ Geidimino pr. 45-2, Vilniuje (2017 m.), „SHIP“ Amsterdamo Kunstverein (2015 m.) ir „BROWSERS“ trumpalaikės nuomos butuose Vilniuje (2014 m.). 2017 m. jo autorinis leidinys „it depends” buvo pristatytas knygyne „San Serriffe“ Amsterdame ir Šiuolaikinio meno centro skaitykloje Vilniuje.

Informacija

Data:
gegužės 12
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Amy Winehouse vyninė
J. Basanavičiaus g. 14A
Vilnius , Lietuva
+ Google žemėlapis