Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Galerijoje „Meno Niša“ – Mato Janušonio „Elektrinis piemuo“

rugsėjo 9 @ 17:00

 

Rugsėjo 9 dieną, 17 val., sostinės galerija „Meno Niša“ kviečia į jaunosios kartos menininko Mato Janušonio parodos „Elektrinis piemuo“ atidarymą.

Trečiojoje personalinėje parodoje menininkas perkonstruos jau egzistuojančius daiktus ar „ready made“ objektus keisdamas jų išorinę formą, arba kontekstualiai keisdamas reiškinių prasmes.

Kaip teigia Matas Janušonis, šiuo metu savo kūriniuose jis plėtoja gamtos ir mechanikos temas, ieškau kaip jos koreliuoja tarpusavyje, kaip viena kitą papildo. Parodos pavadinimas „Elektrinis piemuo“ metaforiškai talpina šias temas. „Elektrinis piemuo“ – tai aptvaras gyvuliams, kuriuo teka silpna elektros srovė. Šis pavadinimas – tai paradoksas tarp kažko žmogiško, gyvo ir labai techniško ar robotiško.

„Naujuose kūriniuose išryškėja fizikiniais dėsniais paremti bandymai, neigiantys patys save, kvestionuojantys gravitacijos poveikį objektams ir taip provokuojantys žiūrovo erdvės suvokimo pokyčius. Instaliacijų atspirties tašku tampa įvairūs optiniai triukai, ar žaislai kalbantys apie svorio centro problematiką ir levitaciją“, – apie būsimą parodą „Elektrinis piemuo“ pasakoja Matas Janušonis.

Skulptoriaus kūrybinis ir techninis procesas gali būti ir atsietas vienas nuo kito, bet kartais ir sujungtas. Dažnai techniniai aspektai padiktuoja kūrimo galimybes; tarsi rėmus, kuriais remdamasis galiu plėtoti darbus. O kartais tiesiog sugalvoju, kas man įdomu, ir pačią technologiją priverčiu tapti įgalia padaryti norimą kūrinį.

Mato Janušonio darbai buvo sėkmingai pristatyti meno mugėse „ArtVilnius“, „Positions Berlin“, „viennacontemporary“, YIA Briuselyje ir Paryžiuje; jo kūriniai yra „Lewben art foundation“ ir Krokuvos šiuolaikinio meno muziejaus „Mocak“ kolekcijose. 2018 metais jo garso instaliacija „Vartai“, Šiuolaikinio meno centro veikiančioje parodoje „JCDecaux“ premijai laimėti, gavo publikos simpatijų prizą.

Mato Janušonio paroda „Elektrinis piemuo“ galerijoje „Meno Niša“ veiks iki spalio 2 dienos. Parodos projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė. „Elektrinis piemuo“ yra Vilniaus galerijų savaitgalio programos dalis; skulptorius lankytojus galerijoje sutiks ir apie savo kūrybą papasakos rugsėjo 11 dieną, šeštadienį, 13 val.

Iliustracijoje: Matas Janušonis. Vakcina. 2021 Objektas, beržo fanera

Informacija

Data:
rugsėjo 9
Laikas:
17:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

„Meno niša“
Basanavičiaus g. 1/13
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis