.

Gabrielės Vetkinaitės paroda „Dainos apie save“ Kauno menininkų namuose

Gegužės 16 d., antradienį, 18 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) atidaroma Gabrielės Vetkinaitės paroda „Dainos apie save“, kurioje bus pristatoma performansuose naudojamų įrankių kolekciją – vaikiška vaizdo, garso įrašymo įranga bei rankų darbo knygelių rinktinė. Tai suguls į skaidriai rožinę visumą. Ekspozicinę erdvę užpildys meditatyvus dainavimas ir menininkės užfiksuotos buities akimirkos.

Paroda –  žvilgsnis į kūrėjos studiją, kurioje visi elementai turi savo vietą, neatskiriamą atsiradimo seką. Parodos atidarymo metu, autorė atrakins ir perskaitys „Slaptą dienoraštį“, o paskutiniąją parodos dieną atliks knygą „Dainos apie save“.

„Asmeniniai žmonių išgyvenimai dar niekada nebuvo taip arti mūsų. Socialiniai tinklai mus įvelia į sunkiai perprantamą, bet lengvai peržiūrimą, kitų žmonių gyvenimų storį. Kažkas neseniai buvo prie jūros, kažkam tą dieną vaikas pasakė negražų žodį. Menininkės Gabrielės Vetkinaitės performansai ir kūrybinė praktika savaip kritikuoja visuomenės vojeristinius įpročius. Kūrėja subtiliai pasineria į asmeninius išgyvenimus, lengvai ir be patoso, sukuria ypatingą atmosferą ir sugrąžina į laiką be chaotiško internetinio triukšmo, “ – teigia Gabrielės Vetkinaitės parodos „Dainos apie save“ kuratorė Agnė Bagdžiūnaitė.

Gabrielė Vetkinaitė yra iš Anykščių kilusi menininkė, baigusi šiuolaikinės skulptūros bakalauro bei magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Ji kuria garso instaliacijas, performansus, kuriuose dominuoja rožinė spalva ir meditatyviu balsu atliekamos dainos. Autorė savo meninėje praktikoje akcentuoja emocionalaus turinio paiešką, pabrėždama sau artimą kūrinio kaip dovanos, atlikimo momento – kaip paleidimo ritualo, sampratą.

Ši paroda toliau tęsia Kauno menininkų namų edukacinės platformos „Permainos“ veiklą. Platforma atvira vizualiųjų ir tarpdisciplininių menų projektams Kauno menininkų namų galerijos erdvėje. Parodoms Kauno menininkų namuose skirta platforma siekia pristatyti plačiai savo aplinką ir kūrybą sąlygojantį kontekstą tyrinėjančių menininkų/ių kūrybą.