Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Gabijos Nedzinskaitės ir Gerdos Paliušytės paroda „We Live in Places“

2022-05-27, Penktadienis @ 18:00 - 21:00

Gegužės 27 d. 18-21 val. adresu Mečetės g. 4, Vilnius atidaroma Gabijos Nedzinskaitės ir Gerdos Paliušytės dueto paroda „We Live in Places“ („Mes gyvename vietovėse“).

Šis sodas mane ramina. Jis išties nepakartojamas. Stebiuosi čia tvyrančia atmosfera, paradoksaliai ir labai konkrečia, ir neįmanoma aiškiai suvokti ar išreikšti žodžiais. Ji priminė man Virdžiniją Vulf, jūsų minėtą viename iš ankstesnių laiškų – kaip ji kūrė pasaulius, mums pateikiamus tarsi įvyniotus į kažkokią visa pritemdančią šviesą ar popierinę servetėlę. Tačiau esama ir kitokio požiūrio į tai, kaip mes žvelgiame į pasaulį ir jį suvokiame – kai visos kitos būtybės tiesiog apsukamos, iškreipiamos ir apsiaučiamos aiškumu bei tiesa. Kokia negailestinga smalsumo forma ir kokia arogantiška mintis – kad kažką pakankamai sulaikius rankose mums bus atiduota viskas. Imperijos veikė ir tebeveikia būtent pagal šią logiką. Bet, žinoma, niekada nėra taip, kad atiduodama ar išsižadama visko. Tarp tų pirštų esti tarpai, kumštis niekad nebūna visiškai sugniaužtas. Sėkla ištrūks.

Ištrauka iš Yates‘o Nortono parodai skirto teksto

Paroda veiks iki birželio 26 d.

Lankymo valandos: trečiadieniais ir penktadieniais 18-20 val.

Norėdami apsilankyti kitu metu kreipkitės el. paštu weliveinplaces@gmail.com.

Gabija Nedzinskaitė (g. 1998 m.) – menininkė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Amsterdame. Jos praktika apima objektų perdirbinius, nepasisekusias vizualizacijas ir nematomas intervencijas. Gabijos kūriniuose neretai naudojami objektai, perėję skirtingas transformacijos ir manipuliacijos stadijas. Šios transformacijos jos erdviniuose tyrimuose yra esminės. Kūrėja neseniai baigė studijas Amsterdamo Geritto Retvieldo akademijos architektūros ir dizaino katedroje.

Gerda Paliušytė (g. 1987 m.) – Vilniuje kurianti menininkė ir kuratorė. Ją domina įvairios dokumentinės praktikos, istoriniai ir populiariosios kultūros reiškiniai bei personažai, jų santykis su socialine tikrove. Gerdos kūryboje (filmuose, fotografijose) dažnai tyrinėjamos kolektyvinės patirtys ir nebylūs susitarimai. Tarp paskutinių jos parodų – „Lavender Opener Chair“ galerijoje Tokijuje (2021 m.) ir „Prospekto“ galerijoje Vilniuje (2020 m.) surengta personalinė paroda „Ceciliui“.

Ačiū: Autarkijai, Gediminui G. Akstinui ir Gediminui Akstinui, Aurimei Žakaitei, Pavelui Zalescevskij, Andrej Vasilenko, Simonui Kuliešiui, Edgarui Aškelovič, Vytautui Gečui, Jokūbui Čižikui, Alexandrai Bondarev.

Informacija

Data:
2022-05-27, Penktadienis
Laikas:
18:00 - 21:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
,

Vieta