Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Fotomenininko Valentyn Odnoviun meninių knygų pristatymas ir diskusija

spalio 21 @ 18:00

Spalio 21 d. 18 val. NDG auditorijoje vyks fotomenininko Valentyn Odnoviun dviejų meninių knygų pristatymas bei diskusija apie šiuolaikinę fotografiją. Renginyje bus pristatyti naujausi autoriaus leidybiniai darbai: „Surveillance. A Typology of Oppression“ ir „PW44“.

Knygų pristatymo pašnekovai:
Menotyrininkė doc. dr. Agnė Narušytė (Vilniaus dailės akademija)
Menotyrininkė prof. dr.Natalija Arlauskaitė (Vilniaus Universitetas)
Dr. Rasius Makselis (Lietuvos kultūros tyrimų institutas)
Gytis Skudžinskas (Leidėjas NoRoutine Books)
Autorius Valentyn Odnoviun
Moderuoja: Ieva Mazūraitė-Novickienė

Svečių prašome atvykti užsiregistravus, turint galimybių pasą ar jį atitinkantį dokumentą. Renginio metu nepamirškite dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, bei dezinfekuoti rankas.

Renginio registracijos forma: https://docs.google.com/forms/d/1XksQi6U5NWfpKb_jsr_MrD6qUO0TWnfTI5Le26vZ5t8/viewform?edit_requested=true

„Surveillance. A Typology of Oppression“ išleista Lietuvos kultūros tyrimų instituto ir Artprint.lt (2020).

Knygoje apleistų Rytų Europos politinių kalėjimų meninis tyrimas. Joje 45 stulbinančios kamerų durų akučių nuotraukos. Pasak amerikiečių kuratorės Ksenijos Nouril „…„Surveillance. A Typology of Oppression” supažindina mus su alternatyviu kraštovaizdžiu – tuo, kuris nužymėtas plačiu kalėjimų tinklu buvusioje Sovietų Sąjungoje ir aplink ją. […] Odnoviun kiekvienoje nuotraukoje subtiliai užfiksavo neįtikėtiną detalių kiekį apibraižytame, sutrūkinėjusiame ir apnašomis dengtame stikliukų paviršiuje. „Surveillance. A Typology of Oppression“ yra būtinas žinoti dalykas kiekvienam, besidominčiam šiuolaikine fotografija bei jos sąsajomis su dvidešimtojo amžiaus istorija, ypač susijusia su opresiniais režimais. Iš tiesų tai vaizdinis daugelio likimų, kuriems ideologinės represijos turėjo tiesioginį poveikį tada ir dabar, testamentas.“

„PW44“ – riboto tiražo knyga, išleista NoRoutine Books (2021).
Knygoje 1944 m. Varšuvos sukilimo įvykių liudininkės – užtinkuotos kulkų žymės miesto pastatų fasaduose. Tai pėdsakai, žymintys ir primenantys nacistinės Vokietijos okupaciją.

Kaip sako autorius, „…šiuose projektuose pateiktos nuotraukos yra dokumentinės ir subjektyvios tuo pačiu metu. Jos įkūnija tikrų įvykių, objektų ir prisiminimų pėdsakus. Taip pat jos yra platforma, leidžianti šiuos įvykius, objektus ir prisiminimus atgaivinti ir interpretuoti plačiau. Jos yra mūsų aplinkos, mūsų logikos ir to, kas turi prasmę, kai mes viską sudedame kartu, dalis.“

Valentyn Odnoviun (g. 1987) yra ukrainietis, gyvenantis ir dirbantis Lietuvoje. 2016 m. baigė fotografijos ir medijų meno magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, 2019 m. įgijo dailės istorijos ir teorijos magistro laipsnį. Šiuo metu rašo daktaro disertaciją apie Rytų Europos fotografiją Lietuvos kultūros tyrimų institute.

Valentyno meniniai tyrimai susieti su istoriniais ar socialiniais įvykiais ir problemomis, autorius naudoja „abstrakčiai atrodantį“ vaizdą, siekdamas provokuoti žiūrovo vaizduotę, skatindamas suvokėjo ir kūrinio konceptualų bendravimą ir interpretavimo galimybę.

Informacija

Data:
spalio 21
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis