.

Europos parke pristatoma J. Vaitkutės ir A. Mamontovo audiovizualinė instaliacija „Anglies miškas“

Rugpjūčio 30 d. 19 val. netoli Vilniaus įsikūrusio Europos parko pušyne, vyks audiovizualinės instaliacijos „Anglies miškas“ pristatymas.  Kūrinį pristatys patys autoriai: menininkė, perspektyvinių instaliacijų kūrėja Jolita Vaitkutė, anksčiau išgarsėjusi maisto meno kūriniais, ir Andrius Mamontovas – atlikėjas, kompozitorius, aktorius, labdaros fondų įkūrėjas ir visuomenininkas.

Perspektyvinė instaliacija „Anglies miškas“ kvies apmąstyti žmonijos klestėjimo kainą, kurią moka pakitusios sudėties oru dūstanti ir karščio kamuojama planeta. Audiovizualinę patirtį sukūrusių autorių perspektyva padės suvokti savo asmeninį pėdsaką, įvertinti jį formuojančius kasdienius pasirinkimus bei energijos išteklius eikvojančius vartotojiškus įpročius.

Jolitos Vaitkutės sukurta perspektyva žvelgiant iš šono yra fragmentiška, ji nesudaro aiškios formos. Kaip ir deginamos anglies pėdsakas. Išsisklaidęs ore jis nepastebimas, jo svarbą galime suvokti tik sujungę visus žinomus ryšius. Tuomet jau nebegalime šio pėdsako ignoruoti. Jis ryškus ir didžiulis, kaip ir instaliacijos apskritimas stebimas iš reikiamo taško.

Instaliacija įtraukia žiūrovą ne tik savo vizualumu, bet ir atlikėjo bei kompozitoriaus Andriaus Mamontovo sukurtu degimą imituojančiu garsiniu takeliu, kuris primena apie į atmosferą plūstantį anglies dvideginį ir šio proceso pasekmes mūsų visų ateičiai.

Europos parkas yra modernus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, gyvuojantis nuo 1991 metų. Tai pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. Europos parko 55 hektarų vientisame meno ir gamtos ansamblyje įkurdina beveik pusantro šimto kraštovaizdžio meno darbų ir skulptūrų, kurių autoriai įvairių pasaulio šalių menininkai.  Tai –  vieta, skatinanti atrasti meno ir gamtos vienovę, pajusti gamtos ritmą ir kraštovaizdį, ugdyti dėmesingumą ir vidinę ramybę. Muziejaus įkūrėjas ir jo meninio kraštovaizdžio autorius – Gintaras Karosas.