Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Eugenijaus Nalevaikos paroda „Mažiau yra daugiau“ galerijoje „Meno parkas“

2020-08-19, Trečiadienis @ 18:00

Rugpjūčio 19 d. trečiadienį, 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks menininko Eugenijaus Nalevaikos personalinės parodos „Mažiau yra daugiau“ atidarymas.

Dažnas iš mūsų kasdien susiduriame su fragmentavimo fenomenu: fragmentiškai prisimename savo praeitį, fragmentiškai papasakojame istoriją, fragmentiškai regime arba pastebime aplinką. Labiausiai fragmentavimas būdingas menininkų pasaulio pajautai ir jos išreiškimui. Dera paminėti, kad fragmentavimas visada yra nuostolingas: kažkas atrandama ir iškeliama į kūrinio paviršių, o kažkas pražūsta negrįžtamai. Nors šie nuostoliai ir nėra išvengiami, tačiau menininkai ryžtasi surinkti / sulaikyti / išlaikyti kūrinyje viso, ne tik regimojo, bet ir jaučiamo, pasaulio grožį, dažnai „persotindami“ kūrinius detalėmis, už / tarp kurių pradingsta esmė.

Šioje parodoje bus analizuojamos ir pristatomos kūrybos galimybės, kai tiriama, vertinama ir eksperimentuojama remiantis dviem esminėmis nuostatomis : „mažiau yra daugiau“ ir „daugiau galvoti, mažiau daryti“.

Šios nuostatos formavosi per daugiau kaip 30 metų kūrybos patirtį ir priartino autorių prie idėjos, kad ne visuomet įdėtas darbas lemia rezultatą, nes minimalistinėmis priemonėmis kartais galima pasiekti įtaigesnį rezultatą.

Todėl meno kūrinio „gimimo“ eigoje labai svarbu yra laiku sustoti, atidžiai vertinant atliktus veiksmus (žingsnius) ir „nenuvarginti“ meninio rezultato, bandant jį tobulinti dar ir dar vienu sluoksnius ir / ar potėpiu. Atsižvelgiant į akvarelės technikos, kuri autoriui yra artimiausia, subtilybes, verta įsiklausyti į patarimą / siūlymą „daugiau galvoti – mažiau daryti“, nes pataisymai akvarelėje – neįmanomi.

Kiekvienam potėpiui turėtų būti prieš tai pasiruošta, ne tik apmąstant veiksmų eigą / seką, bet ir psichologiškai, ir fiziškai „treniruojantis“ diena iš dienos.

Parodoje bus rodomi nauji, specialiai šiai ekspozicijai sukurti paveikslai (jų ciklai), pristatantys menininkui labiausiai būdingas abstrakčias kompozicijas.

Parodos laikas: 2020 08 19–30

Informacija

Data:
2020-08-19, Trečiadienis
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Galerija „Meno parkas“
Rotušės a. 27
Kaunas, Lietuva
+ Google žemėlapis