.

Erikos Povilonytės personalinė paroda „Gyvatės sapnas“ THE ROOM galerijoje

Balandžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val. THE ROOM galerijoje (Polocko g. 17, Vilnius) atidaroma jaunosios kartos menininkės Erikos Povilonytės personalinė paroda „Gyvatės sapnas“.

Erika Povilonytė apie parodą:

„Matoma ar numanoma – saulėje tvyksteli linija. Ant karšto skardžio sapnuoja gyvatė. Jos sapne nėra nei pradžios, nei pabaigos, tik sukimasis ratu, tik pynimasis ir sluoksniavimasis. Viskas atrodo paprasta, matyta, įgimta, lemta. Bet vos apčiuopiama. Viskas vos tėra.

Galbūt gyvatė tuojau nubus ir pasislėps mėlynoje kemsyno vėsoje, ir sapnas išsisklaidys tarsi ryto rūkas. O gal jos slidus kūnas susilies su šiurkščiu uolos paviršiumi. Spindėjimas susigers į akmenį, palikdamas tik plonytę peršviečiamą išnarą kaip dovaną.

O kol kas – tik plazdantis laukimas.

Tik momentas, pilnas susikūrimo ar subyrėjimo nuojautos.

Savo darbams kurti pasitelkiu popierių, kuris kaip horizontas skiria vaizdinį nuo realaus kūno. Jis tarsi menama erdvė įkalina savyje kieno nors būtį ar jos atspindį. Popieriaus plokštuma žaidžiu siekdama jai suteikti svorio, tekstūros ir reljefo. Jautri materija raukšlėjasi ir traukiasi, muistosi ir pasiduoda, galiausiai tapdama oda, žieve ar akmeniu. Popierinių formų kuriamas mitas jungia morfologinius ir architektūrinius elementus. Švelniais būrimais ir užkeikimais besišnabždantys skirtingų prigimčių pavidalai dalinasi tuo pačiu medžiagiškumu, lyg jau būtų pasiglemžti klampios žemės rankų, sumaigančių viską į bendrą masę ir paverčiančių kiekvieną daiktą ar kūną savo dalimi.

Galingos dabarties tvirtovės, praeities paliktos žymės, o galbūt tyliai tekantys rytojaus kontūrai. Paroda „Gyvatės sapnas“ – tai archajiškų formų susitikimas su dabarties virpėjimu. Tai monumentalumo ir trapumo dialogas, prisilietimas prie irimo ir išlikimo procesų.“

Erika Povilonytė (g. 1997) lietuvių menininkė, šiuo metu gyvenanti Prancūzijoje ir kurianti kolektyvinėje studijoje „Les Ateliers La Volière“ Dižone. Menininkė, kurianti išskirtinai ant įvairių rūšių popieriaus, dalyvavo parodose Lietuvoje, taip pat tarptautinėse parodose Kanadoje ir Prancūzijoje. 2021 m. įgijo dailės magistro laipsnį. 2021 m. tapo Baltijos šalių konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ finalininke. MO muziejuje vykusioje grupinėje finalininkų parodoje Erikos Povilonytės tapybos darbas ant popieriaus „Nudité II“ pelnė specialųjį komisijos apdovanojimą už tapybos subtilumą.

Parodą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodos trukmė: 2023 04 06 – 2023 06 03

Galerijos darbo laikas: II–V 12.00–19.00 val. ir VI 11.00–15.00 val.

Lankymas nemokamas.