Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Architektūros kritikės Catherine Slessor paskaita „Keista architektūros kritikos mirtis“ MO muziejuje

2019-10-09, Trečiadienis @ 20:00

Spalio 9 d. 20.00 val. MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius) vyks antrasis Architektūros [pokalbių] fondo 25-ojo  ciklo „GRAŽU/NEGRAŽU“ renginys, architektūros kritikės iš Dž. Britanijos Catherine Slessor paskaita „Keista architektūros kritikos mirtis“.

Kintantis kultūros ir žiniasklaidos peizažas, per pastaruosius du dešimtmečius, transformavo architektūros diskursą ir toliau nepaliauja jo formuoti. Tačiau verta pabrėžti kelis aiškiai pastebimus dalykus. Architektūros kritika internete, „bendruomenėje be artumo“, kurioje vaizdai karaliauja kaip svarbiausia medija, fragmentuojasi. Dėl nesibaigiančio vaizdų srauto internete, architektūra tampa vis beprasmiškesne, suprekinta ir suardyta, supaprastinta iki mažytės internetinės knygelės, kurią greitai verčiant keičiasi ir juda paveikslėliai. Dabar mes visi esame architektūros kritikais. Olimpas – užkariautas. Koks yra architektūros kritikos vaidmuo šiame nuolatos žaibiškai besikeičiančiame pasaulyje? Ar kritika šiandien dar gali išryškinti diskursą ir įkvėpti refleksijai apie mus supančią architektūrą?

Catherine Slessor – Londone gyvenanti architektūros kritikė, buvusi žurnalo The Architectural Review redaktorė (pirmoji moteris redaktorė), taip pat Dezeen, Achitects’ Journal ir The Observer (JK) bendraautorė. Catherine Slessor turi architektūros istorijos magistro laipsnį, kurį apsigynė Bartleto architektūros mokykloje, Londono universiteto koledže. Ji taip pat buvo kviestinė Edinburgo universiteto ir Oksfordo Brookes universiteto kritikė. 2016-aisiais Catherine Slessor, už nuopelnus architektūros žurnalistikai, buvo suteiktas MBE (Britanijos imperijos ordinas).

Renginys nemokamas.

Informacija

Data:
2019-10-09, Trečiadienis
Laikas:
20:00
Renginys Categories:
,

Vieta

MO muziejus
Pylimo g. 17
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis