Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

„Architektūros fondo“ pokalbis apie garsą architektūroje ir urbanistiniame dizaine NDG

2020-09-17, Ketvirtadienis @ 20:00

Rugsėjo 17 d. 20 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje vyks „Architektūros fondo” pokalbis apie garsą architektūroje ir urbanistiniame dizaine.

Pokalbio dalyviai – nepriklausoma tyrėja, miesto erdvių projektuotoja Banu Çiçek Tülü ir erdvės dizaineris Samuel Perea-Díaz – teigia, kad vizualumas architektūroje ir urbanistiniame dizaine užgožia girdėjimo ir klausymo gebėjimus, nors garsas yra vienas svarbiausių elementų, padedančių vartotojams suvokti aplinką. Akustinė aplinka ne tik foniniai garsai, bet ir specifiniai garsovaizdžiai ar garsinė tarša, sukelta eismo ir mūsų kasdienės veiklos. Tai yra girdimųjų patirčių supratimas ir garsinių teritorijų atradimas urbanistinėse erdvėse klausymo ir girdėjimo pagalba.

Banu Çiçek Tülü ir Samuel Perea-Díaz sako, kad garso architektūroje ir urbanistiniame dizaine tyrimai turi didelį potencialą. Kaip garsas gali prisidėti prie urbanistinės aplinkos supratimo? Kokios metodologijos padeda puoselėti garsą kaip įrankį, skatinantį socialinį dalyvavimą? Paskaitoje bus analizuojama ambivalentiško ryšio tarp garso, architektūros ir urbanistinių erdvių istorija.

Renginys nemokamas, be registracijos, tačiau dėl saugumo reikalavimų klausytojų skaičius bus ribojamas. NDG lankytojams būtina dėvėti veido kaukes, pastato viduje laikytis 1 metro atstumo.

Informacija

Data:
2020-09-17, Ketvirtadienis
Laikas:
20:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
Konstitucijos pr. 22
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis