Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Akusmatinės ir eksperimentinės muzikos kompozitoriaus Yiorgis Sakellariou koncertas Kompozitorių namuose

rugpjūčio 1 @ 19:00 - 20:00

Rugpjūčio 1 d., pirmadienį, 19 val. Kompozitorių namuose (A. Mickevičiaus g. 29, Vilniuje) vyks garso meno rezidencijos Kintai.Kitaip rezultatų pristatymo koncertas, kuriam taip pat kūrinius atliks ir akusmatinės ir bei eksperimentinės muzikos kompozitorius Yiorgis Sakellariou.

Kintai.Kitaip – liepos 18 d. Kintai arts meno rezidencijoje startavęs Kintai Arts ir Lietuvos muzikos informacijos centro organizuojamas garso meno projektas, kviečiantis du garso menininkus, Mariją Rasą Kudabaitę (BE/LT) ir Audrių Šimkūną (LT), dviejų savaičių trukmės rezidencijai Kintuose.

Rezidencijos metu menininkai, naudodami įvairias garso įrašinėjimo ir formavimo technikas, kūrė kvadrofonines garso skulptūras, tiriančias gamtinį bei kultūrinį Kintų peizažą.

Marija Rasa Kudabaitė – Lietuvoje ir Belgijoje veikianti garso menininkė. Centrinės temos Marijos kūryboje vystosi aplink garso erdviškumą, jo nematomą struktūrą, apčiuopiamą per subtilias šios medijos tekstūras bei garsinį trapumą. Šiuo metu menininkė dirba ties akusmatinių kūrinių serija daugiakanalėms garso sistemoms, kuriuos ji pradėjo vystyti studijų Sonologijos institute Hagoje metu. Šios garso meno kompozicijos – tai iš delikataus triukšmo, elektroninių garsų bei įrašų iš itin tylių aplinkų, pasitelkiant mikromontažo techniką, sudėlioti garsovaizdžiai.

Audrius Šimkūnas (aka Sala) – jau daugiau nei 15 metų dirba garso meno sferoje, jo tyrinėjimų sritis – aplinkos garsai bei jų įrašai. Kūryboje menininką domina tylūs, galbūt be specialių techninių priemonių net negirdimi garsai. Šalia aplinkos garsų, vietogarsių rinkimo, dokumentavimo garsų žemėlapiuose Audrius Šimkūnas organizuoja garsinius pasivaikščiojimus, garso meno dirbtuves, pokalbius apie akustinę ekologiją. Ypatingą vietą jo kūryboje užima paprasta ausimi negirdimi garsai, kurių klausymui naudojamos netradicinės techninės priemonės: povandeniniai mikrofonai, kontaktiniai mikrofonai, seisminiai davikliai, elektromagnetinių laukų antenos. Visa tai padeda atskleisti mus supantį negirdimą pasaulį.

Yiorgis Sakellariou – eksperimentinės elektroakustinės muzikos kūrėjas, bene du dešimtmečius klajojantis nenuspėjamais garsovaizdžių slėniais. Y. Sakellariou pasižymi išskirtiniu ausylumu ir gebėjimu priversti kasdienį mus supantį garsyną prabilti visiškai nauja kalba. Kalba, kuri, kad ir kaip oksimoroniškai tai skambėtų, neturi žodžių ir veikiau įgalina metafizinę prieigą prie garso bei mus supančios aplinkos. Y. Sakellariou gimė ir augo Atėnuose, vėliau penkerius metus praleido Londone, tačiau galiausiai garsiniai, ir ne tik, keliai atvedė į Šiaurės Atėnus – Vilnių, kur ne vienerius metus gyvena ir spėjo tapti neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi.

Projektą organizuoja: Kintai Arts, Lietuvos muzikos informacijos centras

Projekto partneriai: Lietuvos kompozitorių sąjunga

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Informacija

Data:
rugpjūčio 1
Laikas:
19:00 - 20:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:
, ,

Vieta

Lietuvos kompozitorių sąjunga
A. Mickevičiaus g. 29
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis