.

Aistės Kirvelytės paroda „Veiksmai ir padariniai“ galerijoje „Kairė-dešinė“

Kovo 8 d., antradienį, 18 val. Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3) bus atidaroma Aistės Kirvelytės tapybos paroda „Veiksmai ir padariniai“.

Aistės Kirvelytės kūryba formavosi prieštaringu laikotarpiu – XX a. pabaigoje, sparčių socialinių ir kultūrinių lūžių ir transformacijų sūkuryje. Kūriniuose menininkė nagrinėja, savo santykį su kultūriniu paveldu, atminties, lokalumo ir globalizacijos temas. Jos tapybinę kalbą sudaro daug prasminių sluoksnių, kūriniai mįslingi ir iki galo neperprantami, o stovėdamas prieš šiuos milžiniškus formatus vėl ir vėl, Alfonso Andriuškevičiaus teigimu, „imi abejoti dėl savo paties mastelio“.

Tapytoja nevengia sąlyčio su lokaliais ir globaliais naratyvais, tokiais kaip klimato kaita, tapatumas ar žmogaus vieta šiuolaikiniame pasaulyje. Elementai drobėje tarsi gravituoja nematomame tinkle, tapdami kūnu arba socialiniais gestais. Metamodernistinė Kirvelytės kūryba kyla iš tikrumo troškimo. Neretai jos tapyboje atspindimi vietiniai įvykiai ir lokacijos, o vienas iš kūrinių suvokimo raktų – esama socialinė aplinka. Tuo pačiu menininkės kūriniams būdingas postmodernistinis žvilgsnis: ironija ir nihilizmas, citatos, aukštosios ir popkultūros ženklų priešpriešos. Menininkė sąmoningai tęsia tapybos tradiciją, tuo pačiu žvelgdama į ją kritiškai ir tarsi iš šalies.

Aistė Kirvelytė (g. 1969) – tapytoja. 1992–1998 m. mokėsi Vilniaus dailės akademijoje. 2001–2002 m. studijavo Menų universitete Berlyne. Nuo 1999 m. rengia asmenines bei dalyvauja grupinėse parodose, tarpdisciplininiuose meno projektuose Lietuvoje ir užsienyje. „Veiksmai ir padariniai“ – tai dešimtoji Kirvelytės personalinė paroda, kurioje pristatomi 2019–2021 metais sukurti darbai.

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Informaciniai partneriai „7 meno dienos“, artnews.lt, JCDecaux

Informacija +370 5 261 1995, graphic.lt

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.