Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Aistės Gabrielės Černiūtės paroda „Dažažmogiai” meno galerijoje „Fojė” Trakuose

2022-12-03, Šeštadienis @ 14:00 - 15:00

Gruodžio 3 d., šeštadienį, 14.00 val., meno galerijoje „Fojė” (Vytauto g. 69, Trakai) vyks Aistės Gabrielės Černiūtės parodos „Dažažmogiai” atidarymas.

„Dažažmogiai” – pačios menininkės Aistės Gabrielės Černiūtės sugalvotas žodis, apibūdinantis daugiau nei dešimtmetį kuriamas aliejumi ant drobės kompozicijas, kuriose reljefiškai išryškėja tarsi iš aliejinių dažų išauga žmonių figūros. A.G. Černiūtė naudoja tokias medžiagas kaip drobę, aliejų, vielą, reljefinę pastą ir smėlį, eksperimentuoja su faktūromis, siekia reljefiškumo, skulptūriškumo, tiesiogine prasme: lipdo iš aliejinių dažų. Paveikslų personažai lenda iš drobės paviršiaus lauk, link žiūrovo arba slepiasi nuo jo, bando praplėsti formatą, kontaktuoja arba giliai užsidaro savyje… lyg kalderoniškame teatre vaidinamos įvairiausios mizanscenos. Menininkė kuria linksmus, neįpareigojančius, ar graudžiai pamokančius pasakojimus. Kiekvienas kūrinys – skirtinga nuotaika bei tema. Visa tai kinta tarytum eiliuojant skirtingus posmus. Poezija artima Baudelaire’ui ar Ponge’ui – atskirame visumai paklūstančiame ir ją sudarančiame tapybiniame plote jungiasi simbolizmas ir siurrealizmas, magija ir šarlatanizmas, komedija ir tragedija, šventė ir kasdienybė.
Šioje kūrinių kolekcijoje galima pamatyti nuo 2009 tapytus darbus.

Apie autorę: gimė 1978 m. Kaune, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 1996–2002 m. baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2002 m. vadovauja Molėtų dailės galerijai. 2015 m. Lietuvos kultūros ministerija autorei suteikė meno kūrėjo statusą.

Informacija

Data:
2022-12-03, Šeštadienis
Laikas:
14:00 - 15:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Fojė
Vytauto 69
Trakai, Lietuva
+ Google žemėlapis