Lino Blažiūno paroda „Šviesupė“ galerijoje „Meno Niša“
artnews.ltLapkričio 23 d. galerijoje „Meno Niša“ atidaryta jaunosios kartos grafiko Lino Blažiūno paroda „Šviesupė“, pristatanti grafinius šviesos paveikslus, kuriuose meninininkas analizuoja kasdienius šviesų persidengimo procesus.
Linas Blažiūnas (g. 1986) Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos magistro studijas, surengė 12 asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje, tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’16“ lankytojų išrinktas geriausiu mugės menininku. Pradėjęs nuo tradicinių grafikos technikų, pastaraisiais metais L. Blažiūnas perėjo į instaliatyvią formą, kuria grafikos objektus, dirba su šviesos paveikslais. Menininko kūrinių autorinės grafikos technikos reikalauja daug laiko ir žavi savo preciziškumu bei meistriškumu.
Prie galerijos „Meno Niša“ menininkų rato L. Blažiūnas buvo pakviestas prisijungti po tarptautinės meno mugės „ArtVilnius’20“, kurios parodoje „Takas“ jis pristatė savo grafinius šviesos objektus. „Lino Blažiūno kūrybą stebėjome seniai ir norėjome savo įvairioms medijoms atstovaujančių menininkų būrį papildyti šiuolaikiniu grynosios grafikos kūrėju. Lino kūrybą labai sėkmingai pristatėme ir rugsėjį vykusioje meno mugėje „Positions Berlin“, – teigė galerijos „Meno Niša“ vadovė Diana Stomienė.
Savo kūrybinėje praktikoje dažnai naudojamą dirbtinę šviesą L. Blažiūnas apibūdina kaip reiškinį, leidžiantį stebėti žmogaus regėjimo galimybes. Menininkui svarbus gamtiškos ir elektrinės šviesos susidūrimas, natūralios ir dirbtinės šviesos regėjimo laukas.
Parodoje „Šviesupė“ aktualizuojami kasdieniai šviesų persidengimo procesai, svarbūs tampa gamtiškų ir elektrinių šviesų susidūrimai. Kaip sako pats menininkas, parodoje jis apmąsto natūralių ir dirbtinių šviesų sąveikas ir prasmes.
„Šviesų junginiai siejami su baltojo triukšmo apibrėžimu, kuris reiškia atsitiktinį signalą, apimantį visą žmogaus girdimumo diapazoną, panašiai kaip ir balta šviesa, susidedanti iš visų spektro spalvų. Kūriniuose naudojama LED šviesa atsitiktinėje aplinkos šviesoje matoma ne vienodo atspalvio. Kūrybos procese buvo siekiama ramybės būsenos, peraugančios į būties lengvumą“, – apie būsimos parodos koncepciją pasakojo L. Blažiūnas.
Paroda veiks iki gruodžio 23 d.
Nuotraukos: Andrej Vasilenko