Paroda „(Kaip aš čia patekau) Tapyba Lietuvoje“ ŠMC

2012 m. rugsėjo 19 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 19 d. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaryta  paroda „(Kaip aš čia patekau)“ Tapyba Lietuvoje*.

Tapyba Lietuvoje – tai paroda, kuri yra orientuota į tapybos lauką ir kontekstus Lietuvoje. Kitaip tariant, tai yra ne tiek tapybos, kiek Lietuvos paroda. Aktualizuodama įvairius kūrybos kontekstus, paroda atvers antrą tapybos planą, kuriame matysime, prisiminsime, galvosime apie sąlygas, kurios daro arba dar darys įtaką kūrybai ir gyvenimui Lietuvoje.

Stefan Bruggeman pasiūlytas parodos pavadinimas (Kaip aš čia patekau) yra daugialypė užuomina į sąlygas, nulėmusias kūrinių atsiradimą visų pirma ne fizinėje parodos erdvėje, o realiame jų sukūrimo laike. Kitaip tariant, mes akcentuojame objektyviąją meno kūrinio esmės pusę, kuri pati pasirinko daugybę menininkų arba buvo jų pasirinkta.

Tyrinėdami tapybos Lietuvoje kontekstus, parodos kuratoriai parengė gidą, į kurį siūlome žiūrėti kaip į virtualaus tapytojų miesto žemėlapį, atsiradusį pildant tapybos lauko Lietuvoje dienoraščius.

* Pavadinimas pasirinktas iš menininko Stefan Bruggeman tęstinio kūrinio „Parodų pavadinimai“. Šis pavadinimas kol kas nesutampa su projekto inciatoriaus – Lietuvos dailininkų sąjungos –  parodos pavadinimu „LT00TAPYBA“.

Parodoje dalyvauja: 

Algirdas Gataveckas, Žygimantas Augustinas, Algimantas Kuras, Ričardas Bartkevičius, Evaldas Jansas, Justinas Vaitiekūnas, Vytautas Dubauskas, Milda Gailiūtė, Marta Vosyliūtė, Jonas Gasiūnas, Eglė Gineitytė, Dainius Trumpis, Bronius Gražys, Algis Griškevičius, Valentinas Antanavičius, Pranas Griušys, Gintaras Palemonas Janonis, Vidmantas Jusionis, Linas Liandzbergis, Ragnar Kjartanssoon, Sigitas Lukauskas, Vilmantas Marcinkevičius, Lino Lago, Sigita Maslauskaitė, Gytis Aštrauskas, Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė, Rūtenė Merkliopaitė, Mantas Maziliauskas, Eglė Ridikaitė, Kristijonas Miliūnas, Ričardas Nemeikšis, Laimutė Steponavičienė, Rasa Noreikaitė-Miliūnienė, Antanas Obcarskas, Remigijus Dūdėnas, Vygantas Paukštė, Justas Pranevičius, Indrė Ercmonaitė, Laura Guokė, Nomeda Saukienė, Šarūnas Sauka, Adomas Danusevičius, Augustinas Savickas, Linas Jusionis, Vida Sevrukienė, Rasa Jonė Šataitė-Rudėnienė, Simonas Kuliešis, Arūnė Tornau, Jonas Vaitekūnas.

Parodos kuratoriai: Rita Mikučionytė, Kristina Stančienė, Auridas Gajauskas, Jurga Daubaraitė

Parodos architektė: Julija Reklaitė

Nuotrauka: „Tapytojo studijoje“.

Komentarai

 1. hudoznik

  parodos proistore byloja, kd stanciene ruose paroda tapybos marginalams. deja, nugalejo”aukstesnes” ambicijos, paroda pakilo i lietuvos tapybos konteksto lygmeni. suprantama ir net, galbut atleistina- apmokami projektai yra ir turi buti kulturinio istablismento paguoda ir dziugesys.

 2. Kristina

  Gerb. Hudoznike, nesijauciu niekam įsipareigojusi surengti vienokią ar kitokią parodą. Dėl “apmokėjimo” – galiu nuraminti, jis toks simbolinis, kad tikrai nesupancioja ir nevercia rinktis “istablismento”. O parodoje, kuri, beje, yra 4 zmonių kolektyvinio darbo rezultatas, pasirodo labai skirtingi menininkai. Abejoju, ar koki nors niekam nezinoma vda studenta, arba, pvz. Kristijona Miliuna galima vadinti jusu paminėto visuomenes sluoksnio “paguoda ir dziugesiu”

 3. hudoznik

  tai, galbut, siekiant tos ivairoves malonumo ir privertet tokius autorius kaip miliunai sudalyvauti projekte. be to, kazkodel net atidaryme niekas is idejinio ketvirtuko neapreiske koncepcijos kriteriju- galima pamanyti, kad autoriai parodoje atsidure visiskai atsitiktinai.

 4. Paulius

  Prasčiau Lietuvos dabartinės tapybos pristatyti turbūt negalėjot, nei tapybą apžiūrėsi, nei parodos koncepciją aiškiai suprasi. Eksponavimas, kaip žemėlapis nepasiteisinimas tokiam išeksponavimui – darbai nedera, prastai atrodo, labiau tapybos kapines primena nei parodą. Darbų buvo tikra gerų, galima buvo pasistengt, kad žiūrėtųsi, sužaist taip, kad ir prasti bent kiek geriau atrodytų . Po parodos tik galvą skaudėt pradeda. Buvo gaila laiko :|

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *