Kylančius menininkus iš skirtingų šalių į Kauną savaitei sukvies legalumo ir paklusimo normoms klausimai

2015 m. kovo 25 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
fflaneur web-3

Kovo 27 – balandžio 3 d., Kaune, Kauno technologijos universitete (209 aud.) (A. Mickevičiaus 37) vyks Migruojančių meno akademijų (MigAA) laboratorija pavadinimu „Forensic Flâneur“.

Ši Migruojančių meno akademijų (MigAA) laboratorija pavadinimu „Forensic Flâneur“ įkalčių rinkimo tematika organizuojama dabartinių politinių ir ekonominių įvykių sukurto socialinio nerimo sąlygomis. Kylantys menininkai, bendradarbiaudami su kuratoriais, mokslininkais bei žinomais menininkais, analizuos taisyklių/įstatymo/įsitikinimų/rutinų laužymo temą iš skirtingų požiūrio taškų. Bus aptariami socialinio aktyvizmo bei pilietinio dalyvavimo aspektai, kurie yra tapę norma šiuolaikinio meno praktikose, o taip pat analizuojami individualistiniai siurrealistiniai maištavimai prieš institucionalizuotą tikrovę, taipogi radikalios situacionistinės praktikos, kvestionuojančios nusistovėjusias socialines normas. Į viešas laboratorijos metu rengiamas paskaitas, o taip pat ir į baigiamąjį rezultatų pristatymą kviečiami visi susidomėjusieji.

Kūrybinė laboratorija „Forensic Flâneur“ truks savaitę, o ją organizuos Žilvinas Lilas (LT/DE) bei Mindaugas Gapševičius (LT/DE). Bus rengiamos viešos paskaitos, ekspedicijos, vyks intensyvus bendradarbiavimas, nukreiptas į teorinių idėjų vystymą bei praktinių kūrinių sukūrimą tarpdisciplinininiame bei kritiniame kontekste.

Pirmąją atvirą paskaitą pristatys Žilvinas Lilas, Medijų meno akademijos Kiolne, Vokietijoje, profesorius – jis pasiūlys į nusikaltimo fenomeną pažiūrėti kaip į reginį. Laisvojo universiteto LUNI įkūrėjas Kasparas Pocius savo paskaitoje pasidalins mintimis apie nepermatomumą, viešąsias erdves bei nomadiškąsias strategijas. Trečiąją renginio paskaitą apie kodą, kontrolę ir religiją pristatys Hendrik Speck, skaitmeninių medijų profesorius iš Taikomojo mokslo universiteto Kaiserslautern, Vokietijoje.

Tikimasi, jog kūrybinės laboratorijos eigoje bus surinkta audiovizualinė ir/ar žodinė idėjų apie neįteisintus judėjimus kolekcija. Savaitę truksiantį renginį 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienį užbaigs projekto rezultatus pristatanti paroda.

Migruojančių meno akademijų platforma skirta inovacijai ir dalinimusi patirtimi meno edukacijoje; MigAA yra universitetų ir nepriklausomų organizacijų tinklas, apimantis visą Europą. Laboratoriją „Forensic Flâneur“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Nordic Culture Point. Renginį organizuoja Institutio media, bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu bei Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

 

Atviros paskaitos:

2015 m. kovo 28, šeštadienis

12:00 Žilvino Lilo (LT/DE) paskaita Crime as Spectacle

17:00 Kasparo Pociaus (LT) paskaita Indiscernibility: Public Spaces, Nomadic Strategies

 2015 m. kovo 29 d. sekmadienis

17:00 Hendrik Speck (DE) paskaita Code, Control and Religion

 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

17:00 Viešas rezultatų pristatymas

Visi renginiai nemokami. Paskaitos/pristatymai vyks anglų kalba.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *